فعال کردن رومینگ ایرانسل | بسته رومینگ ایرانسل

یکی از چالش‌های سفرهای خارجی، برقراری ارتباط از طریق تماس یا پیامک است. اپراتور ایرانسل با عقد قرارداد بین 158 کشور مختلف، این امکان را فراهم کرده تا مسافران بتوانند با فعال‌سازی رومینگ ایرانسل به‌راحتی با عزیزان خود ارتباط برقرار نمایند. در هنگام سفر می‌توانید با فعال‌سازی و تهیه بسته اینترنت رومینگ از خدمات ایرانسل بهره‌مند شوید. برای فعال‌سازی رومینگ سیم کارت ایرانسل می‌توانید از کد دستوری #1*1111* استفاده کنید.

رومینگ ایرانسل

رومینگ چیست؟

برای برقراری تماس و ارسال پیامک نیاز به یک اپراتور همانند ایرانسل است. اپراتورها تنها نقاط درون کشور را پوشش می‌دهند. زمانی که اپراتور شما در هنگام ورود به نقاطی در خارج از کشور از دسترس خارج می‌شود، رومینگ می‌تواند راهی برای برقراری تماس باشد.
در واقع با فعال کردن بسته رومینگ ایرانسل می‌توانید در هر کجای دنیا با عزیزان خود تماس برقرار کرده یا پیامکی را برای آنها ارسال نمایید.

کد فعال سازی رومینگ ایرانسل

برای استفاده از خدمات رومینگ باید قبل از خروج ازکشور اقدام به فعال سازی  این سرویس نمایید. برای فعال سازی رومینگ ابتدا اطمینان حاصل کنید که کشور مقصد شما طرف قرارداد اپراتور ایرانسل می باشد.
با فعال‌سازی رومینگ اپراتور ایرانسل در خارج از کشور قادر خواهید بود تا در ۱۵۸ کشور مختلف به برقراری تماس و ارسال پیامک بپردازید. برای انجام این کار می‌توانید از کد فعال‌سازی رومینگ ایرانسل یعنی کد  #۱*۱۱۱۱* استفاده کنید.
پس از وارد کردن این کد پیامکی حاوی متن (مشترک گرامی سرویس رومینگ شما با موفقیت فعال شد) برای شما ارسال می‌شود. توجه کنید که علاوه ‌بر وارد کردن کد، باید تنظیمات مربوط به رومینگ را نیز فعال کنید.

فعال سازی رومینگ ایرانسل در خارج از کشور

اگر قبل از خروج از کشور رومینگ خود را فعال نکردید با انجام تنظیمات لازم و دنبال کردن مراحل زیر می تونید به راحتی رومینگ خود را فعال کنید.

آموزش فعال ‌سازی رومینگ ایرانسل در گوشی ‌های اندروید

برای فعال کردن رومینگ اپراتور ایرانسل در گوشی‌های اندروید کافیست مراحل زیر را انجام دهید:

  1. وارد منوی تنظیمات شده و گزینه اتصالات Connection را انتخاب نمایید.
 1. در صفحه باز شده، وارد منوی شبکه‌های تلفن همراه Mobile Network شوید.
 2. صفحه باز شده حاوی اطلاعاتی در زمینه تغییر حالت شبکه است. برای بهتر شدن عملکرد اپراتور می‌توانید حالت شبکه را در LTE/3G/2G قرار دهید.
 3. پس از مشخص کردن و انتخاب حالت شبکه، نیاز است که ارائه‌دهنده اپراتور را تعیین نمایید. برای این کار گزینه Network operators را برگزینید.
 4. در مرحله آخر می‌توانید به دو صورت دستی یا انتخاب خودکار، رومینگ خود را فعال نمایید.

فعال کردن رومینگ ایرانسل 

آموزش فعال کردن رومینگ ایرانسل در گوشی ‌های آیفون

برای فعال‌سازی رومینگ اپراتور ایرانسل در گوشی آیفون کافیست مراحل زیر را به ترتیب انجام داده تا از مزایای آن در سفر خود بهره‌مند شوید:

 1. وارد منوی تنظیمات شوید.
 2. در صفحه تنظیمات Setting گزینه Carrier را انتخاب کنید.
 3. برای انتخاب دستی می‌توانید اپراتور خودکار یا Automatic را خاموش نمایید.
 4. در صفحه باز شده اپراتور شبکه مورد نظر خود را انتخاب کرده و رومینگ را فعال نمایید.

تعرفه رومینگ ایرانسل

تعرفه رومینگ اپراتور ایرانسل در سیم‌کارت‌های دائمی یا اعتباری یکسان است. برای کسب اطلاعات از تعرفه رومینگ در سیم‌کارت‌های دائمی و اعتباری می‌توانید از برنامه ایرانسل من استفاده نمایید.
اگر به اینترنت دسترسی نداشتید، با وارد کردن کد 2#*1*555* می‌توانید میزان بدهی خود را در مورد رومینگ ایرانسل مشاهده کنید. برای پرداخت بدهی می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

 • سامانه پرداخت در برنامه ایرانسل من
 • پرداخت آنلاین بدهی
 • پرداخت خودکار
 • با استفاده از کد دستوری *۷#
 • با استفاده از سامانه قبوض ایرانسل

لیست کشورهای رومینگ ایرانسل

شرکت ایرانسل با بسیاری از کشورها در جای‌جای دنیا، برای رومینگ توافقی را به امضا رسانده و شما می‌توانید به‌راحتی در این کشورها از رومینگ استفاده نمایید. اگر در سفر به کشور ترکیه قصد استفاده از سیم کارت ایرانسل را دارید، پیشنهاد می کنیم مطلب “آموزش نحوه استفاده از سیم کارت ایرانسل در ترکیه” را مطالعه کنید.  لیست کشورهای رومینگ ایرانسل به شرح زیر است:
آذربایجان، آفریقای جنوبی، مالزی، هندوستان، اندونزی، روسیه، سنگاپور، نروژ، قطر و عمان، نیجریه، لتونی، کره جنوبی، مجارستان، امارات، ترکیه، استرالیا و ژاپن، ارمنستان، گرجستان، فنلاند، فرانسه، اتریش، کامرون، عراق، کرواسی و چین، ایرلند و هنگ کنگ، ایتالیا، قزاقستان و…

نحوه برقراری تماس با رومینگ ایرانسل

نحوه وارد کردن شماره در منوی تماس و برقراری ارتباط در خارج از کشور و داخل کشور تفاوت چندانی ندارد. در واقع مشترکانی که در نقاط مختلف خارج از کشور هستند، بایستی برای برقراری تماس از طریق رومینگ، در ابتدای شماره 098 یا 98+ را وارد نمایند.

اینترنت رومینگ ایرانسل

اینترنت رومینگ ایرانسل

آیا استفاده از اینترنت هنگام فعال‌ سازی رومینگ ایرانسل امکان‌ پذیر است؟ یکی از دغدغه‌های مسافران در هنگام سفر خارجی، امکان استفاده از اینترنت رومینگ است. شما به‌راحتی می‌توانید با خرید اینترنت رومینگ اپراتور ایرانسل در نقاط مختلف کشورهای خارجی از خدمات اینترنت استفاده نمایید.
در واقع این امکان برای مشترکانی که در خارج از مرزهای جغرافیایی ایران قرار دارند، وجود داشته؛ اما تعرفه آن با تعرفه اینترنت داخلی کشور کمی متفاوت است. هزینه استفاده از اینترنت رومینگ ایرانسل، بر مبنای ۵۰ کیلوبایت محاسبه شده و از اعتبار سیم‌کارت کاسته خواهد شد. حتی در برخی از کشورهایی همچون استرالیا، اتریش، ژاپن، امارات، آذربایجان و عراق می‌توانید از اینترنت پرسرعت بهره ببرید.

کد خرید اینترنت رومینگ ایرانسل

اپراتور ایرانسل با هدف ایجاد تسهیل در ارتباطات، بسته اینترنت رومینگ را در بسیاری از کشورهای خارجی در اختیار مشترکان خود قرار داده است. شما به‌راحتی می‌توانید با تهیه بسته اینترنت رومینگ ایرانسل در خارج از مرزهای کشور ایران، از اینترنت 4G و3G  استفاده نمایید. برای خرید بسته‌های رومینگ اپراتور ایرانسل کافیست کد #۳*۱۱۱۱* را در بخش تماس وارد کرده و بسته مورد نظر خود را تهیه کنید.

بسته های رومینگ ایرانسل

در روزهای مهم همچون اربعین یا عید نوروز، اپراتور ایرانسل بسته‌ها و تعرفه‌های اینترنت با هزینه بسیار مناسب را برای مشترکان خود ارائه می‌دهد. برای خرید بسته اینترنت رومینگ می‌توانید از برنامه ایرانسل من نیز استفاده نمایید و بسته‌های رومینگ در رنج قیمتی مختلف و متنوع را خریداری کنید.
به این نکته توجه داشته باشید که تنها قادر به استفاده از اینترنت رومینگ در کشورهای خارجی خواهید بود و بعد از بازگشت به ایران نمی‌توانید از اینترنت رومینگ استفاده نمایید.

غیر فعال کردن رومینگ ایرانسل

اگر بعد از پایان سفر خواستید سرویس رومینگ  ایرانسل خود را غیر فعال کنید از کد دستوری #۲*۱۱۱* استفاده نمایید.

سوالات متداول

نحوه فعال‌سازی رومینگ ایرانسل چگونه است (کد رومینگ ایرانسل)؟
از طریق کد دستوری با کد #۱*۱۱۱۱* و فعال کردن رومینگ در تنظیمات

آیا دریافت پیامک در حالت رومینگ هزینه‌ای در بردارد؟
خیر؛ دریافت پیامک در حالت رومینگ ایرانسل رایگان است.

روش خرید بسته رومینگ ایرانسل چگونه است؟
برای خرید بسته رومینگ  قبل از سفر، باید از کد دستوری #۳*۱۱۱۱* برای خرید اینترنت رومینگ اقدام نمایید.

آیا پس از بازگشت به مرز داخلی ایران می‌توان از بسته‌های رومینگ ایرانسل استفاده کرد؟
خیر؛ خرید و استفاده اینترنت رومینگ تنها در مرزهای خارجی و ۱۵۸ کشوری که اپراتور ایرانسل قرارداد منعقد کرده، قابل استفاده است.

کلام آخر

پوشش دهی اپراتور ها در نقاط درون کشور، باعث می‌شود تا در هنگام سفر به خارج از کشور امکان دسترسی به اپراتور و برقراری تماس با دیگران وجود نداشته باشد. رومینگ یک راه برای حل این مسئله به حساب می‌آید.
در پایان ضمن تشکر از شما برای مراجعه و مطالعه مطالب سایت سیم سرویس خواهشمندیم تا در صورت نیاز به خدمات اپراتور ایرانسل، با مراجعه به سایت سیم سرویس از تمامی خدمات اعم از خرید سیم کارت، سوزاندن سیم کارت، فروش مودم و…. بدون نیاز به مراجعه حضوری بهره‌مند شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
به بالای صفحه بردن