سیم کارت ایرانسل در ترکیه|رومینگ ایرانسل در ترکیه

اگر قصد سفر به ترکیه را دارید قطعا یکی از دغدغه های شما، برقراری ارتباط تلفنی با دیگران است. در صورتی که مشترک اپراتور ایرانسل هستید، در این مطلب روش استفاده از سیم کارت ایرانسل در ترکیه را برای شما شرح  می دهیم. لطفا تا انتها با ما همراه باشید.

رومینگ ایرانسل در ترکیه

رومینگ ایرانسل در ترکیه

اپراتور های هر کشوری خدماتش را در منطقه جغرافیایی خودش ارائه می دهد. اپراتور هر کشوری خارج از کشور مبدأ خود، به دلیل نداشتن زیر ساخت های داخلی، آنتن دهی نخواهد داشت. همین قضیه باعث شده که قابلیتی بنام فعال شدن حالت رومینگ را ایجاد شود تا برقراری ارتباط آسان تر شود.

اپراتور ایرانسل توانسته است با ایجاد امکان رومینگ امکان استفاده از سیم کارت ایرانسل در ترکیه را فراهم کند. با فعال کردن حالت رومینگ ایرانسل شما می توانید همانند گذشته از اینترنت خود استفاده کنید، به راحتی تماس بگیرید و یا تماسی را دریافت کنید. همچنین می توانید تماس با خارج از کشور مقیم خودتان مانند ترکیه بگیرید.

فعال سازی رومینگ ایرانسل در ترکیه

آسان ترین و رایج ترین کار برای فعالسازی رومینگ ایرانسل استفاده از کد فعالسازی رومینگ سیم کارت ایرانسل در ترکیه است. برای فعال سازی رومینگ ایرانسل در ترکیه مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. وارد صفحه شماره گیری گوشی موبایل خود شوید و کد #1*1111* را شماره گیری کنید.
  2. اگر کد را به درستی وارد کرده باشید پیامکی مانند (سرویس رومینگ برای شما فعال شد) را دریافت میکنید. به این ترتیب قادر خواهید بود از سیم کارت ایرانسل در ترکیه به راحتی استفاده کنید.

فعال سازی رومینگ ایرانسل در ترکیه

تماس با رومینگ ایرانسل در ترکیه

برای استفاده از خدمات سیم کارت ایرانسل در ترکیه باید نکات زیر را نیز در نظر داشته باشید. پس از فعال کردن حالت رومینگ ایرانسل، برای برقراری تماس شما با چهار حالت مواجه هستید.

  1. برقراری تماس با یک شماره ایرانی خارج از کشور مقصد: در این حالت یک تماس بین المللی صورت می گیرد. شما باید ابتدا کد کشور مورد نظر را بدون صفر ابتدایی شماره گیری نمائید. مانند: *******0098937
    همچنین افرادی که خارج از ایران و کشور مقیم شما هستند و می خواهند با شما تماس برقرار کنند نیز باید ابتدای شماره همراه شما، کد 0098 را وارد نمایند و تلفن تماس شما را در قالب *******0098937 شماره گیری نمایند.
  2. دریافت تماسی از ایران یا خارج از کشور مقیم: پس از فعالسازی حالت رومینگ دریافت تماس برای شما مانند گذشته اتفاق می افتد. یعنی افرادی که با شماره ایرانی شما تماس می گیرند، باید شماره شما را مثل گذشته شماره گیری نمایند. مانند: *******0935 .
  3. تماس با شماره کشوری که در آن حضور دارید: اگر می خواهید با شماره ایرانسلی خودتان با شماره همراه کشور مقیم خودتان تماس بگیرید، باید مانند یک تماس معمولی پیش بروید. زیرا که پس از فعالسازی حالت رومینگ سیم کارت ایرانسل در ترکیه شما جزئی از خط های آن کشور به حساب می آید.
  4. دریافت تماس از کشور مقیم: همچنین افرادی که خارج از ایران و کشور مقیم شما هستند و می خواهند با شما تماس برقرار کنند نیز باید ابتدای شماره همراه شما، کد 0098 را وارد نمایند و تلفن تماس شما را در قالب *******0098937 شماره گیری نمایند.

هزینه تماس از ایران به ترکیه با ایرانسل

موضوع مهمی که باید در نظر داشت این است که تمامی اپراتور هایی که حالت رومینگ را برای خود فعال کرده اند، تعرفه و هزینه های متفاوتی را نسبت به هم مشخص کرده اند. همچنین اپراتور ها برای هر منطقه جغرافیایی، تعرفه های متفاوتی را در نظرگرفته اند. برای سیم کارت هایی اعتباری و دائمی که رومینگ فعال دارند، هزینه تماس ورودی و خروجی به صورت دقیقه‌ای محاسبه می گردد. هزینه تماس از ایران به ترکیه با ایرانسل به شرح زیر می باشد.

نوع ارتباط Turk telecom Turkcell
مکالمه داخلی (به ازای هر دقیقه) ۷,۹۰۰ ۷,۹۰۰
مکالمه با ایران (به ازای هر دقیقه) ۱۲,۹۰۰ ۱۲,۹۰۰
دریافت مکالمه (به ازای هر دقیقه) ۹,۴۰۰ ۹,۴۰۰
ارسال پیامک (به ازای هر عدد) ۲,۹۰۰ ۲,۹۰۰
دریافت پیامک (به ازای هر عدد) ۰ ۰
اینترنت آزاد (به‌ ازای هر مگابایت) ۳,۰۰۰ ۳,۰۰۰

هزینه رومینگ ایرانسل در ترکیه

طبق گزارشات روابط عمومی ایرانسل امکان استفاده از اینترنت 4G برای مشترکان رومینگ در ترکیه فراهم است. مشترکان می‌توانند در خارج از کشور هم از اینترنت پر سرعت 4G/LTE استفاده کنند. برای خرید بسته اینترنت رومینگ ایرانسل در ترکیه می توانید یکی از بسته های زیر را انتخاب کنید یا می‌توانید به صفحه بسته های اینترنت رومینگ مراجعه کنید. اپراتور های ترکیه Turk telecom,Turkcell می باشد.

هزینه رومینگ ایرانسل در ترکیه

تاریخ شروع استفاده از بسته رومینگ خریداری شده معادل تاریخ خرید بسته خواهد بود، حتی اگر بیش از یک بسته خریداری شود. مشترکان اعتباری ایرانسل می توانند پس از خروج از کشور با شماره گیری کد دستوری #3*1111* بسته ها اینترنت ویژه رومینگ را فعال کنند. هم چنین با شماره گیری کد دستوری #6*1111* از مقدار باقی مانده بسته رومینگ و اعتبار خود با خبر شوند.

حجم (مگابایت) اعتبار (روز) قیمت (تومان) خرید بسته
۱ GB ۷ ۱۳۰,۰۰۰ *۱۱۱۱*۳*۳*۱#
۳GB ۷ ۲۸۰,۰۰۰ *۱۱۱۱*۳*۳*۲#
۵GB ۱۴ ۳۸۰,۰۰۰ *۱۱۱۱*۳*۳*۳#
۶۰ Min Voice+۶۰ SMS ۷ ۴۹۰,۰۰۰ *۱۱۱۱*۳*۳*۴#

غیر فعالسازی رومینگ ایرانسل

پس از پایان سفر خود، برای لغو رومینگ سیم کارت ایرانسل در ترکیه خود مراحل زیر را به ترتیب طی کنید. پس از انجام  مراحل زیر تعرفه استفاده از سیم کارت برای شما به صورت عادی محاسبه می شود. دقت کنید که پس از بازگشت به ایران، امکان ادامه استفاده از بسته‌ رومینگ ایرانسل وجود ندارد و باقیمانده حجم اینترنت منقضی می‌شود.

  • در مرحله اول باید کد #2*1111* را شماره گیری نمائید.
  • سپس پیامی با موضوع لغو سرویس رومینگ برای شما ارسال می شود.
سخن پایانی

اگر در هنگام سفر رومینگ شما فعال نباشد برقراری ارتباط از طریق سیم کارت مبدا با داخل کشورتان ممکن نیست. در این مطلب به شما روش های فعال و غیر فعال کردن رومینگ برای سیم کارت ایرانسل در ترکیه، برقرای تماس و استفاده از اینترنت آموزش داده شد.
در پایان ضمن تشکر از شما برای مراجعه و مطالعه مطالب سایت سیم سرویس خواهشمندیم تا در صورت نیاز به خدمات اپراتور ایرانسل، با مراجعه به سایت سیم سرویس از تمامی خدمات اعم از خرید سیم کارت، سوزاندن سیم کارت، فروش مودم و…. بدون نیاز به مراجعه حضوری بهره‌مند شوید.

2 دیدگاه دربارهٔ «سیم کارت ایرانسل در ترکیه|رومینگ ایرانسل در ترکیه»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
به بالای صفحه بردن