آموزش نحوه استفاده از سیم کارت ایرانسل در ترکیه

آموزش نحوه استفاده از سیم کارت ایرانسل در ترکیه

نحوه استفاده از سیم کارت ایرانسل در ترکیه

در این مطلب قصد داریم تا روش استفاده از سیم کارت ایرانسل در ترکیه را برای شما شرح دهیم. اگر قصد سفر به ترکیه را داشته باشید، یکی از دغدغه های شما، برقراری ارتباط تلفنی با دیگران است. در صورتی که مشترک اپراتور ایرانسل هستید، پیشنهاد می کنیم در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

چون اپراتور های هر کشوری خدمات خود را در منطقه جغرافیایی خودش ارائه می دهد، به احتمال زیاد، خارج از کشور مبدأ خود به دلیل نداشتن زیرساخت های داخلی، آنتن دهی نخواهد داشت. همین قضیه باعث شده که قابلیتی بنام فعال شدن حالت رومینگ را بوجود بیاورند تا برقراری ارتباط آسان تر بشود.
اگر حالت رومینگ فعال نباشد برقراری ارتباط با داخل کشور ممکن نیست. به همین سبب تصمیم گرفته ایم که در این محتوا توضیحاتی را همراه با آموزش در مورد فعال کردن حالت رومینگ بدهیم. پس برای یادگیری هرچه بهتر فعال سازی رومینگ سیمکارت ایرانسل در خارج از کشور تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

رومینگ ایرانسل چیست؟

همانطور که در توضیحات قبل اشاره کردیم، به طور کل تمام اپراتور ها محدوده جغرافیایی کشور خودشان را پوشش می‌دهند و پوشش دهی محدودی را دارند. و کاربران یک اپراتور هنگام خروج از کشور دیگر قادر به تماس داخلی نیستند مگر آنکه حالت رومینگ سیم کارت را فعال کرده باشند.
ایرانسل نیز مانند دیگر اپراتور ها از این قاعده مستثنی نیست. اما این اپراتور توانسته است با ایجاد امکان رومینگ سیم کارت امکان استفاده از سیم کارت ایرانسل در ترکیه را فراهم کند. به این حالت رومینگ ایرانسل گفته می‌شود که روش فعال شدن آن را جلوتر می‌گوییم.
با فعال کردن حالت رومینگ ایرانسل شما میتوانید همانند گذشته از اینترنت خود استفاده کنید، به راحتی تماس بگیرید و یا تماسی را دریافت کنید. همچنین میتوانید تماس با خارج از کشور مقیم خودتان مانند ترکیه بگیرید. اما لازم است که بدانید و در نظر بگیرید که فعال سازی رومینگ ایرانسل چگونه است و نیز هزینه های آن چگونه محاسبه میشود.

فعالسازی رومینگ ایرانسل

آسان ترین و رایج ترین کار برای فعالسازی رومینگ ایرانسل استفاده از کد فعالسازی رومینگ ایرانسل است. پس از دنبال کردن مراحل آموزش رومینگ به راحتی این حالت برای شما فعال میشود. اما باید دقت کنید که این کد را باید قبل از خروج از کشور فعال نمائید. مراحل زیر را دنبال کنید:

1-وارد صفحه شماره گیری گوشی موبایل خود شوید و کد #1*1111* را شماره گیری کنید.
2-اگر کد را به درستی وارد کرده باشید پیامکی مانند (سرویس رومینگ برای شما فعال شد) را دریافت میکنید.
به این ترتبیب قادر خواهید بود از سیم کارت ایرانسل در ترکیه به راحتی استفاده کنید. البته برای استفاده از خدمات سیم کارت ایرانسل در ترکیه باید نکات زیر را نیز در نظر داشته باشید.

آموزش تماس گرفتن با حالت رومینگ ایرانسل

پس از فعال کردن حالت رومینگ ایرانسل، برای برقراری تماس شما با چهار حالت برای گرفتن تماس مواجه هستید.

1-برقراری تماس با یک شماره ایرانی یا خارج از کشور مقصد

در این حالت یک تماس بین المللی صورت میگیرد. پس شما باید ابتدا کد کشور مورد نظر را بدون صفر ابتدایی شماره گیری نمائید مانند: *******0098937

2-دریافت تماسی از ایران یا خارج از کشور مقیم

پس از فعالسازی حالت رومینگ دریافت تماس برای شما مانند گذشته اتفاق می افتد. یعنی افرادی که با شماره تماس ایرانی با شما تماس میگیرند، میبایستی شماره شما را مثل گذشته شماره گیری نمایند. مانند: *******0935 و همچنین افرادی که خارج از ایران و کشور مقیم شما هستند و میخواهند با شما تماس برقرار کنند نیز باید ابتدای شماره همراه شما، کد 0098 را وارد نمایند و تلفن تماس شما را در قالب *******0098937 شماره گیری نمایند.

3- تماس با شماره کشوری که در آن حضور دارید

اگر میخواهید با شماره ایرانسلی خودتان با شماره همراه کشور مقیم خودتان تماس بگیرید، با مانند یک تماس معمولی پیش بروید. زیرا که پس از فعالسازی حالت رومینگ سیم کارت شما جزئی از خط های آن کشور به حساب می آید.

4- دریافت تماس از کشور مقیم

تنها لازم است فرد تماس گیرنده شماره شمارا در گوشی خود سیو داشته باشد و بعد اقدام به بر قراری تماس نماید.

هزینه برقراری تماس با رومینگ ایرانسل

موضوع مهمی که باید در نظر داشت این است که تمامی اپراتور هایی که حالت رومینگ را برای خود فعال کرده اند، تعرفه و هزینه های متفاوتی را نسبت به هم تعیین مشخص کرده اند. همچنین اپراتور ها برای هر منطقه جغرافیایی، تعرفه های متفاوتی را در نظرگرفته اند که ترکیه را نیز شامل میشود. برای اطلاعات درست و دقیق برای تعرفه تعریف شده کشور مقصد خود به سایت www.irancell.ir  مراجعه نمائید و تعرفه مربوط به کشور خودتان را بررسی نمائید.

 غیر فعالسازی رومینگ ایرانسل

پس از پایان سفر خود، برای لغو رومینگ سیم کارت ایرانسل خود مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

1- در مرحله اول باید کد #2*1111* را شماره گیری نمائید.

2- سپس پیامی با موضوع لغو سرویس رومینگ برای شما ارسال میشود.

پس از انجام این مراحل تعرفه استفاده از سیم کارت برای شما به صورت عادی مقایسه میشود.

استفاده از اینترنت رومینگ ایرانسل

طبق گزارشات روابط عمومی ایرانسل امکان استفاده از اینترنت 4G برای مشترکان رومینگ فراهم شده و مشترکان می‌توانند در خارج از کشور هم از اینترنت پر سرعت 4 G/LTE استفاده کنند و ترکیه نیز از این قاعده مستثنی نیست.
مشترکان اعتباری ایرانسل میتوانند پس از خروج از کشور با شماره گیری کد دستوری 3#111 بسته ها اینترنت ویژه رومینگ ایرانسل را فعال کنند و با شماره گیری کد دستوری 6#*111* از مقدار باقی مانده آن بسته و اعتبار آن با خبر شوند.

در این مقاله سعی کردیم شما را نه تنها با نحوه استفاده از سیم کارت ایرانسل در ترکیه، بلکه در تمام کشور های خارجی آشنا کنیم و به شما روش های فعال کردن حالت رومینگ و غیر فعال کردن آن برای سیم کارت های ایرانسل، برقرای تماس در خارج از کشور و استفاده از اینترنت در کشور های خارجی مانند ترکیه آموزش داده شد. از اینکه با سایت خدمات سیم کارت سیم سرویس همراه بودید از شما متشکریم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
به بالای صفحه بردن