بلک لیست سیم کارت چیست ؟ راهنمای فعال و غیر فعال سازی

بلک لیست سیم کارت چیست ؟ راهنمای فعال و غیر فعال سازی

در این مطلب قصد داریم تا نحوه استفاده، فعالسازی و غیر فعالسازی بلک لیست سیم کارت را به شما آموزش دهیم. در ادامه با وبسایت خدمات سیم کارت سیم سرویس همراه باشید.

بلک لیست سیم کارت برای چیست ؟

امروزه با گسترش فناوری، آگاهی افراد از روش‌های مختلف تبلیغاتی بیشتر شده است. در راستای این موضوع استفاده صحیح و هدفمند از روش‌های تبلیغاتی اهمیت بالایی دارد. یکی از روش‌های تبلیغاتی که در چند سال گذشته نیز بسیار موردتوجه قرار گرفته است استفاده از پیامک‌های تبلیغاتی برای جذب مشتری جدید یا نگه‌داشتن مشتری قبلی است.
هرچند استفاده از روش‌های تبلیغاتی می‌تواند نتایج خوبی را داشته باشد اما گفتنی است که دریافت انبوه پیامک می‌تواند نارضایتی‌هایی را نیز در پی داشته باشد. ارسال بی‌موقع و همیشگی پیامک‌ها باعث ایجاد نارضایتی برای بسیاری از مشترکین شده و این افراد اقدام به قطع دریافت این دسته از پیامک‌ها کرده‌اند.
در راستای این نارضایتی‌ها و اعتراضات شرکت مخابرات برای اولین‌بار در سال 1391 روش‌های فعال‌سازی و غیرفعال‌سازی دریافت پیامک‌های تبلیغاتی را به عهده کاربران قرار دارد؛ همین زمان بود که اصطلاح بلک لیست سیم کارت یا لیست سیاه سیم‌کارت در بین عموم مردم جای گرفت. منظور از بلک لیست سیم کارت، شماره‌هایی است که صاحب خط می‌تواند با ارسال کد به اپراتور خود درخواست دریافت یا عدم دریافت پیامک تبلیغاتی را داشته باشد.

لیست سیاه سیم کارت ایرانسل

افراد می‌توانند با توجه به نوع سیم‌کارت خود درخواست اضافه یا حذف شدن به لیست سیاه را بدهند. بدین منظور افراد دارای سیم‌کارت ایرانسل برای خروج از لیست سیاه سیم‌کارت می‌بایست عدد 2 را به شماره 5005 ارسال کرده و در صورت تمایل به ورود به بلک لیست سیم کارت ایرانسل باید عدد 1 را به شماره 5005 ارسال کنند؛ همچنین مشترکین ایرانسل می‌توانند با شماره 700 تماس گرفته و با سپری کردن مراحل اقدام به ورود یا خروج از لیست سیاه سیم‌کارت خود داشته باشند.

لیست سیاه سیم کارت همراه اول

مشترکین سیم‌کارت‌های همراه اول نیز می‌توانند به اپراتور خود درخواست ورود یا خروج از لیست سیاه را بدهند. برای این مورد کافی است مشترکین همراه اول برای ورود به لیست سیاه سیم‌کارت خود عدد 1 را به سرشماره 8999 ارسال کنند یا اگر افراد قصد خروج از لیست سیاه را دارند می‌توانند عدد 2 را به شماره 8999 ارسال کنند؛ همچنین مشترکین همراه اول می‌توانند با شماره 09990 تماس گرفته و با سپری کردن مراحل موردنیاز اقدام به ورود یا خروج از بلک لیست سیم‌کارتشان داشته باشند.

لیست سیاه سیم کارت رایتل

مشترکین اپراتور رایتل می‌توانند با تماس با اپراتور خود برای ورود یا خروج از بلک لیست سیاه سیم‌کارتشان اقدام کنند. برای این مورد کافی است افراد با خط خود شماره 200 را شماره‌گیری کنند یا با سایر خطوط شماره 09202000000 را گرفته و با ارائه مدارک موردنیاز، اقدام به ورود یا خروج از لیست کنند.
باتوجه به این موارد می‌تواند فهمید ورود و خروج از لیست سیاه بر عهده کاربران است و تنها نیاز به ارسال کد به شماره موردنظر یا تماس با اپراتور سیم‌کارت دارد. با سپری کردن مراحل موردنظر، پس از 24 ساعت وضعیت سیم‌کارت در لیست سیاه تغییر می‌کند.

نتیجه

همان‌طور که گفتیم، امروزه روش‌های تبلیغاتی متنوعی وجود دارد که همچنان اس‌ام‌اس مارکتینگ یکی از محبوب‌ترین، پرطرف‌دارترین و کم‌هزینه‌ترین روش است اما برخی اوقات ارسال پیامک در هر ساعت از شبانه‌روز و تعداد زیاد پیام‌ها باعث شده است افراد نارضایتی خود را به اپراتورها در این مورد اعلام کنند. در سال 1391 که برای اولین‌بار روش‌های ورود و خروج از بلک لیست سیم کارت اعلام شد با استقبال افراد زیادی روبه‌رو شد و این مورد تاکنون رشد زیادی کرد و افراد زیادی اقدام به خروج از این لیست به کمک این روش کرده‌اند. ذکر این نکته اهمیت دارد که شماره‌های مهمی مانند سرشماره‌های ارسال قبض آب، برق، تلفن و … در لیست سیاه قرار نمی‌گیرند؛ پس با اطمینان خاطر می‌توانید اقدام به خروج از لیست داشته باشید.

سؤالات متداول خروج از بلک لیست سیم کارت

  • برای بررسی وضعیت سیم‌کارت در بلک لیست چه کاری می‌توان کرد؟
    می‌توانید #800* را شماره‌گیری کنید.
  • برای خروج از لیست سیاه همراه اول باید چه کاری کرد؟
    کافی است عدد 2 را به 8999 ارسال کنید.
  • برای خروج از لیست سیاه ایرانسل باید چه کاری کرد؟
    کافی است عدد 1 را به 5005 ارسال کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
به بالای صفحه بردن