پيدا كردن شماره سیم کارت روی گوشی

یکی از مشکلاتی که ممکن است افراد بسیاری پس از عوض کردن گوشی یا سیم‌کارت با آن روبه‌رو شوند، فراموش کردن شماره سیم‌کارت خود است. این مشکل حتی ممکن است پس از کنار گذاشتن یک سیم‌کارت برای مدت زمان طولانی نیز رخ دهد. این مشکل در بین افرادی که تعداد زیادی سیم‌کارت دارند و از هر یک برای کاربردی خاص استفاده می‌کنند نیز رایج است.

شماره سیم کارت روی گوشی

چگونه شماره سیم کارت روی گوشی را پیدا کنیم؟

این موضوع می‌تواند سبب بروز مشکلات و دردسرهای بسیاری برای افراد شده و سردرگمی‌های زیادی را ایجاد می‌کند. از همین رو در خطوط همراه مختلف و گوشی‌های متفاوت، راهکارهایی برای برطرف کردن این مشکل طراحی شده است. راهکارهایی که با استفاده از آن می‌توان به‌سادگی پی به شماره استفاده شده بر روی گوشی برد و از آن استفاده کرد.
در ادامه این مقاله، برخی از این راهکارها را برای اپراتورهای مختلف مانند همراه اول، ایرانسل و رایتل بیان خواهیم کرد. هم چنین درباره انواع گوشی اندروید و آیفون نکاتی را برای یافتن شماره سیم کارت روی گوشی عنوان می‌کنیم. همراه ما باشید تا بتوانید از این اطلاعات بهره و استفاده کافی را ببرید.

تماس از گوشی موردنظر با خط در دسترس دیگر

یکی از ابتدایی‌ترین راهکارهایی که ممکن است به ذهن هرکسی برسد، تماس گرفتن با گوشی موردنظر، به خطی دیگر است. به این ترتیب شماره خط نامعلوم، بر روی خطی دیگر افتاده و این گونه شماره پیدا می‌شود؛ اما مشکل زمانی بزرگ و غیرقابل‌حل می‌شود که این خط شارژ کافی نداشته باشد و امکان تماس از سمت آن ممکن نباشد یا حتی ممکن است در شرایطی فرد نخواهد که شماره گوشی نامعلوم خود را بر روی گوشی‌های در دسترس امتحان کند.

در این شرایط امکان شارژ کردن خط نیز بدون داشتن شماره آن با دردسرهایی روبه‌رو است. از همین رو، از سمت اپراتورهای مختلف و دستگاه‌های گوشی متفاوت، راهکارهایی برای حل این مشکل در نظر گرفته شده است که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

پیدا کردن شماره سیم کارت روی گوشی

فهمیدن شماره سیم کارت روی گوشی

بهترین و در دسترس‌ترین راهکار پیدا کردن شماره سیم کارت روی گوشی، تماس گرفتن با شماره #2*733* می باشد. این کد نیازی به دانستن اپراتور نداشته و بدون هیچ‌گونه شارژی به شما شماره استفاده شده بر روی گوشی موبایل مدنظرتان را نمایش خواهد داد. علاوه بر این کد، کدهای دیگری نیز می‌توانند به شما کمک کنند تا شماره سیم‌کارت خود را از هر شرکت و اپراتوری که باشد، متوجه شوید#1*2*780* کد دیگری است که می‌تواند به شما در پیدا کردن شماره سیم‌کارت موجود بر روی گوشی کمک فراوانی کند.

طریقه فهمیدن شماره سیم کارت روی گوشی برای خط همراه اول

اگر خط شما همراه اول است برای فهمیدن شماره سیم‌کارت روی گوشی، می‌توانید از چندین راهکار استفاده کنید. اولین راهکار این اپراتور تماس با شماره ۰۹۹۰است، که شماره خط شما را بر روی صفحه گوشی نمایش خواهد داد.

طریقه پیدا کردن شماره سیم کارت روی گوشی برای خط ایرانسل

پشتیبانی ایرانسل نیز برای پیدا کردن شماره سیم کارت روی گوشی، راهکارهایی را ارائه داده است. کد نشان‌دهنده شماره سیم‌کارت، در اپراتور ایرانسل، عدد ۸۸ بوده که با تماس گرفتن به آن، می‌توانید به‌راحتی از خط استفاده شده در گوشی خود مطلع شوید. علاوه بر این کد، با شماره گیری کد #91* یا کد #11* و #22* نیز می‌توانید از شماره ایرانسل موجود بر روی گوشی خود مطلع شوید.

اگر بر روی گوشی خود دو خط ایرانسل دارید، این اپراتور شرایطی را فراهم کرده است که با استفاده از آن می‌توانید شماره سیم‌کارتی را که نمی‌دانید، پیدا کنید. برای این کار لازم است تا کد *151* شماره ایرانسل معلوم خط خود# را با خطی نامعلوم شماره گیری کنید. به این ترتیب شماره خط نامعلوم برای خطی که شماره آن را دارید، پیامک می‌شود.

طریقه فهمیدن شماره سیم کارت روی گوشی برای خط رایتل

اپراتور رایتل برای پیدا کردن شماره سیم‌کارت موجود بر روی گوشی، کد دستوری خاصی را ارائه نمی‌کند؛ اما شما برای فهمیدن شماره رایتل خود می‌توانید با اپراتور اصلی این خطوط یعنی شماره تلفن ۲۰۰ از خطوط رایتلی تماس بگیرید. ضمن اینکه با کدهای گفته‌شده برای تمامی خطوط و با استفاده از روش‌های فهمیدن سیم‌کارت برای انواع گوشی نیز می‌توانید شماره سیم‌کارت خود را پیدا کنید.

پیدا کردن شماره سیم کارت در گوشی اندروید

درصورتی‌که حتی از نوع خط خود نیز بی‌خبر هستید و نمی‌دانید که باید از کدام اپراتور و روش‌های ذکرشده برای آن استفاده کنید، اصلاً نگران نباشید. در گوشی‌های اندروید قابلیتی وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید شماره استفاده شده در موبایل خود را بیابید. ابتدا به قسمت تنظیمات (settings) گوشی خود وارد شوید و بر روی گزینه aboute device کلیک کنید. پس از آن در قسمت my phone number می‌توانید شماره سیم‌کارت موجود بر روی گوشی خود را مشاهده کنید.

پیدا کردن شماره سیم کارت در گوشی اندروید

پیدا کردن شماره سیم کارت در گوشی آیفون

اگر در حال استفاده از گوشی آیفون هستید، بدون هیچ‌گونه نگرانی درباره اپراتور سیم‌کارت خود، می‌توانید با استفاده از تنظیمات موجود بر روی گوشی، شماره سیم‌کارت موجود در گوشی خود را پیدا کنید. این کار با رفتن به سراغ گزینه تنظیمات گوشی امکان‌پذیر است. پس از فشردن گزینه settings لازم است تا گزینه phone را انتخاب کنید. در این قسمت از قسمت my number شماره سیم‌کارت موجود بر روی گوشی خود را مشاهده خواهید کرد.

سخن آخر

اگر به هر دلیلی شماره سیم‌کارت خود را فراموش کرده‌اید و نمی‌توانید شماره خود را به کسی بدهید و از سیم‌کارتتان استفاده کنید، اصلاً نگران نباشید. راهکارهای بسیاری وجود دارد که با استفاده از آن می‌توان شماره سیم کارت روی گوشی را پیدا کرد و درنهایت از آن استفاده کرد.
در این مقاله و آنچه بیان شد، تعدادی از این راهکارها برای اپراتورهای خطوط همراه مختلف و دستگاه‌های اندروید و آیفون بیان شد. امید است با خواندن این نکات توانسته باشید مشکل خود را برطرف کرده و به آن رسیدگی لازم را داشته باشید.

در پایان ضمن تشکر از شما برای مراجعه و مطالعه مطالب سایت سیم سرویس خواهشمندیم تا در صورت نیاز به خدمات اپراتور ایرانسل، با مراجعه به سایت سیم سرویس از تمامی خدمات اعم از خرید سیم کارت، سوزاندن سیم کارت، فروش مودم و…. بدون نیاز به مراجعه حضوری بهره‌مند شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
به بالای صفحه بردن