راهنمایی خرید سیم کارت باکو (آذربایجان) و ارمنستان

در این مطلب قصد داریم تا به راهنمایی خرید سیم کارت باکو و ارمنستان بپردازیم. لطفا در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

سیم کارت باکو و ارمنستان

این روزها اینترنت بخشی اساسی از زندگی همه ما شده و توانسته مشکلات ارتباطی موجود در سراسر جهان را به راحتی حل کند. در این سال‌ها در هر نقطه‌ای از دنیا که باشید به‌راحتی می‌توانید تلفن همراه را به اینترنت متصل کنید و به برنامه‌های پیام‌ رسان و اپلیکیشن‌های کاربردی دسترسی داشته باشید.
با این‌حال بسیاری از افراد تمایل دارند زمان سفر به‌ خصوص مسافران ارمنستان و باکو برای سهولت در ارتباط، اقدام به خرید سیم کارت  کنند. همین مورد باعث شده یکی از سیم کارت‌های خارجی پرفروش سیم کارت باکو و ارمنستان باشد. ما تصمیم گرفتیم در این بخش به بررسی سیم کارت باکو (آذربایجان) و ارمنستان بپردازیم.

انواع سیم کارت باکو (آذربایجان)

کشور باکو 3 اپراتور تلفن همراه محبوب و شناخته شده دارد که در زیر به آن ها خواهیم پرداخت:

 1. اولین اپراتور محبوب این کشور Azercell است که توانسته پوشش‌دهی بیش از 80 درصد کشور را داشته باشد.
 2. دومین اپراتور Bakcell است که از شرکت‌‌هایی خصوصی است و توانسته 96 درصد از کشور آذربایجان را پوشش داده و به یکی از محبوب‌ترین اپراتورها تبدیل شود.
 3. آخرین اپراتور محبوب و شناخته شده باکو اپراتور Nar است که از اپراتورهای نوپا و جدید این کشور بوده و توانسته در مدت محدودی طرفداران زیادی را به خود جذب کند.

سیم کارت باکو

خرید سیم کارت باکو

برای خرید سیم کارت باکو نیاز است ابتدا پاسپورتتان را به فروشنده نشان دهید. توجه داشته باشید که زمان خرید سیم کارت باکو از مسافران بسیار سو استفاده می‌شود به همین دلیل هرگز از فروشندگان خیابانی یا دست‌ فروشان سیم کارت خود را تهیه نکنید.
بهترین روش که در واقع از روش‌های صحیح نیز است خرید سیم کارت از دفاتر رسمی فروش سیم کارت باکو  است. می‌توانید به این دفاتر رفته و سیم کارتی به نام خودتان را تهیه کنید، هر فرد اجازه دارد تا 5 سیم کارت را در باکو به نام خودش خریداری کند.

اما چرا از افراد دست‌ فروشی که اقدام به فروش سیم کارت باکو می‌کنند، سیم کارت نخرید؟! اصولاً این افراد سیم کارت‌هایی را می‌فروشند که اطلاعاتش به نام فرد دیگری ثبت شده و احتمال اینکه روی آن بسته یا پکیجی فعال باشد و به شما نگویند بسیار زیاد است.
اما این قسمت خوب ماجراست و این احتمال نیز وجود دارد که این افراد سیم کارت‌هایی را به شما بفروشند که رجیستر نشده و ممکن است در مدت کوتاهی از دسترسی خارج شود. وجود این دلایل و صدها مشکل پیش‌بینی‌نشده است که باعث شده توصیه کنیم سیم کارت باکو را از جایی مطمئن خریداری کنید.

سیم کارت ارمنستان در ایران

اصولاً آژانس‌های مسافرتی به افرادی که عازم یک کشور هستند سیم کارت آن کشور را ارائه می‌دهند. البته همان‌طور که گفتیم در شعبه‌های خدماتی اپراتور تلفن همراه کشورهای خارجی امکان خرید سیم کارت موردنظر وجود دارد.
اصولاً این شعبات در فرودگاه‌ها یا مناطق دیدنی این کشور قرار دارند. با این وجود مشکلی برای خرید سیم کارت ارمنستان در ایران وجود ندارد. برای تنظیمات سیم کارت هم به‌راحتی می‌توان از مراکز خدمات موبایلی که در ارمنستان هستند کمک گرفت.

قیمت سیم کارت ارمنستان

اما یکی از عبارات پرجستجو در این زمینه قیمت سیم کارت بوده است. جالب است بدانید برای خرید سیم کارت ارمنستان نیازی به پرداخت هزینه نیست! به عبارتی این سیم کارت‌ها رایگان هستند و حتی 1000 درهم اعتبار اولیه برای تماس نیز دارند.
البته پس از اتمام اعتبار اولیه باید از بین بسته‌ها و طرح‌های موجود ارائه شده توسط اپراتور خود اقدام به خرید کنید. باتوجه‌ به توضیحات داده شده توجه کنید زمان خرید سیم کارت از شما هزینه‌ای گرفته نشود.

انواع سیم کارت ارمنستان

کشور ارمنستان 3 اپراتور تلفن همراه دارد که هر 3 از نظر قیمت و تعرفه‌ها تقریباً هماهنگ هستند.البته این نکته ذکر شد که این اپراتورها سیم کارت‌ها را به‌صورت رایگان در اختیار افراد قرار می‌دهند. در زیر به معرفی این ۳ اپراتور  خواهیم پرداخت:

 1. اپراتور بیلاین Beeline یکی از قدیمی ترین اپوراتور های همراه ارمنستان است. پیش شماره سیم کارت بیلاین ۹۱، ۹۶ و ۹۹ می باشد.
 2. اپراتور ویواسل Vivacell به دلیل آنتن دهی در شبکه برون شهری بسیار معروف است. این اپراتور سیم کارتی با آنتن دهی بالا در اختیار کاربران قرار می دهد. پیش شماره سـیم کارت ویواسل ۹۳،۹۴،۹۸ و ۷۷ می باشد. هم چنین ویواسل تعرفه‌ها و بسته‌های اینترنت محبوبی نیز دارد.
 3. اپراتور یوکام  u!com در منطقه ایروان  پوشش‌دهی بسیار بهتری دارد. تماس گرفتن با سیم کارت یوکام بهتر از سایر اپراتورهاست. پیش شماره سیم کارت یوکام ۹۵ و ۵۵ است.

 این مورد باعث شده است نتوان قیمت سیم کارت را به‌ عنوان معیاری برای بررسی قرارداد. همین امر باعث شده است سیم کارت‌ها از نظر تعرفه و خدماتی که ارائه می‌دهند بررسی شوند. اپراتورهایی که سیم کارت‌های ارمنستان را ارائه می‌دهند اپراتورهای بیلاین، ویواسل و یوکام هستند.

سیم کارت ارمنستان

سیم کارت همراه اول در ارمنستان

اگر سیم کارت همراه اول دارید و زمان زیادی برای سفر و خرید سیم کارت در ارمنستان ندارید، نگران نباشید. سیم کارت شما در حالت رومینگ در اختیار شما است!
یکی از خدماتی که سیم کارت همراه اول ارائه می‌دهد، خدمات رومینگ است. برای سهولت سفر و کاهش هزینه‌ ها، همراه اول قراردادی را با ارمن تل ارمنستان منعقد کرد که بر اساس این قرارداد هر دو اپراتور می‌توانند از مزایای ارتباطات بین‌المللی استفاده کنند. باتوجه‌ به اینکه شارژ سیم کارت‌های اعتباری به‌صورت آنلاین انجام می‌شود افراد برای مدیریت هزینه‌های رومینگ در سفرهای بین‌المللی خود به‌راحتی می‌توانند از سیم کارت همراه اول استفاده کنند.

سیم کارت ایرانسل در ارمنستان

اپراتور ایرانسل در کشورهایی که با آنها قرارداد امضا کرده است خدمات رومینگ ارائه می‌دهد؛ کشور ارمنستان یکی از این کشورها است. افرادی که سیم کارت ایرانسل دارند به‌راحتی می‌توانند با فعال‌کردن رومینگ خود از این سرویس در کشور ارمنستان استفاده کنند.
برای این مورد تنها نیاز است کد ussd مربوطه گرفته شود یا اینکه از طریق اپلیکیشن خدمت رومینگ فعال شود. دقت داشته باشید سیم کارت‌هایی که حالت رومینگ را دارند هزینه تماس برای آنها به‌صورت دقیقه‌ای محاسبه می‌شود.

سخن آخر

خرید سیم کارت در سفرهای بین‌المللی یکی از بهترین کارها برای سهولت در تماس و استفاده از اینترنت است. در این بخش به بررسی سیم کارت باکو و ارمنستان پرداختیم. اما جا دارد اشاره کنیم که باتوجه‌به فراگیری اینترنت و اینکه اکثر برنامه‌ها با اینترنت فعال هستند، به‌راحتی می‌توان با تلفن همراه به وای‌ فای متصل شد و نیازی به خرید سیم کارت نیست.
همچنین افراد می‌توانند حالت رومینگ سیم کارت خود را فعال کنند و به‌راحتی در سفرهای خود از سیم کارت ایرانسل یا همراه اول خود استفاده کنند. اما اگر همچنان قصد خرید سیم­ کارت باکو را دارید به نکات ذکر شده این مقاله در زمان خرید توجه کنید.

در پایان ضمن تشکر از شما برای مراجعه و مطالعه مطالب سایت سیم سرویس خواهشمندیم تا در صورت نیاز به خدمات اپراتور ایرانسل، با مراجعه به سایت یا پیج سیم سرویس از تمامی خدمات اعم از خرید سیم کارت، سوزاندن سیم کارت، فروش مودم و…. بدون نیاز به مراجعه حضوری بهره‌مند شوید.

2 دیدگاه دربارهٔ «راهنمایی خرید سیم کارت باکو (آذربایجان) و ارمنستان»

 1. سلام خدمت شما
  آیا سیم کارت ارمنستان در ایران آنتن می‌دهد ، میتوان به صورت دائمی استفاده کرد یا مثل سیم کارت ترکیه بعد از یک مدت غیره فعال میشود؟
  ممنون از شما 🌹

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
به بالای صفحه بردن