مقایسه سیم کارت همراه اول و ایرانسل – ایرانسل بخریم یا همراه اول ؟

مقایسه سیم کارت همراه اول و ایرانسل

در این مطلب قصد داریم تا به سیم کارت های دو اپراتورها بزرگ کشور یعنی همراه اول و ایرانسل را در تمامی فاکتورها با یکدیگر مقایسه کنیم. در مطلب مقایسه سیم کارت همراه اول و ایرانسل با ما همراه باشید.

مقایسه سیم کارت همراه اول و ایرانسل

همراه اول یکی از محبوب‌ترین، معروف‌ترین و شناخته‌شده‌ترین اپراتور تلفن همراه است که در سال 1372 راه‌اندازی شد. این اپراتور در ابتدا باهدف ارائه خدمات تماس صوتی فعالیت خود را شروع کرد و به‌مرورزمان با پیشرفت تکنولوژی، نیز پیشرفت کرد و سعی کرد بهترین خدمات را به مشترکین خود ارائه دهد.
دیگر اپراتور محبوبی که در این بخش درباره آن صحبت می‌کنیم و به مقایسه آن با همراه اول می‌پردازیم، اپراتور ایرانسل است. این شرکت فعالیت خود را از سال 1385 باهدف ارائه اینترنت در 3 شهر بزرگ ایران شروع کرد.
ایرانسلی که همه ما با نام شرکت MTN می‌شناسیم؛ هم اکنون دومین اپراتور بزرگ ایران از نظر تعداد کاربر است. در این بخش به مقایسه سیم‌کارت همراه اول و ایرانسل از جنبه‌های مختلف می‌پردازیم. سعی داریم با ارائه محتوای صحیح در انتخاب اپراتور مناسب با شرایط به شما کمک کنیم؛ تا انتها همراه ما باشید.

تفاوت سیم کارت همراه اول و ایرانسل

ایرانسل و همراه اول بزرگ‌ترین اپراتورهای فعال در ایران هستند. دانستن تفاوت سیم‌کارت همراه اول و ایرانسل و آگاهی از تعرفه‌های آن می‌تواند کمک بسیاری به افراد داشته باشد. موضوع تعرفه‌های سیم‌کارت‌ها، موردی است که اهمیت ویژه‌ای برای افراد دارد.
تعرفه مکالمه درون‌شبکه‌ای سیم‌کارت دائمی همراه اول به همراه اول یا تلفن ثابت 570 ریال است اما سیم‌کارت‌های اعتباری همراه اول تعرفه 670 ریالی برای هر دقیقه مکالمه در نظر گرفته‌اند. همچنین سیم‌کارت‌های دائمی و اعتباری همراه اول برای تماس‌های برون شبکه‌ای نرخ‌های 625 و 937 را برای هر دقیقه در نظر گرفته‌اند.
اپراتور ایرانسل نیز تعرفه‌های مشخصی را برای مکالمه در نظر گرفته است. سیم‌کارت‌های دائمی ایرانسل برای تماس‌های درون‌شبکه‌ای یا تلفن ثابت دارای تعرفه 625 ریالی و سیم‌کارت‌های اعتباری برای تماس‌های درون‌شبکه‌ای یا تلفن ثابت دارای تعرفة 852 ریالی است.
البته این اپراتور بسته‌های مکالمه مخصوصی را برای مشترکین خود ارائه کرده است که افراد بر اساس نوع سیم‌کارت و مدت‌زمان موردنظر برای مکالمه با فعال‌سازی یکی از این بسته‌ها می‌توانند در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند.

مقایسه سیم کارت اعتباری همراه اول و ایرانسل

مقایسه سیم‌کارت‌های دو اپراتور به موارد مختلفی بستگی دارد، یکی از نکاتی که باید توجه کرد آنتن‌دهی این اپراتورهاست. در برخی مناطق آنتن‌دهی سیم‌کارت همراه اول بهتر و در برخی مناطق از آنتن‌دهی سیم‌کارت ایرانسل بهتر است. پس از آن موضوع مهمی که اکثر افراد توجه بسیاری به آن دارند تعرفه‌های هر سیم‌کارت است.
در ابتدا به بررسی تعرفه مکالمات پرداختیم اما دومین مورد که اهمیت ویژه‌ای دارد؛ تعرفه ارسال پیامک است. تعرفه ارسال پیامک در سیم‌کارت اعتباری همراه اول برای پیام‌های فارسی 116 ریال و برای پیام‌های انگلیسی 274 ریال است. سیم‌کارت اعتباری ایرانسل نیز تعرفه‌های مشخصی را برای ارسال پیامک در نظر گرفته است؛ تعرفه ارسال پیام فارسی 106 ریال و ارسال پیام انگلیسی 264 ریال است و تعرفه ارسال پیام کوتاه به خارج از کشور بین 1000 تا 1500 تومان است.
تعرفه اینترنت تلفن‌های همراه امروزه از مهم‌ترین دغدغه‌ها است و می‌توان گفت اهمیت این مورد از مکالمه و پیامک نیز در این دوره پیشی گرفته است. تعرفه سیم‌کارت اعتباری همراه اول برای هر کیلوبایت تبادل اطلاعات 6 ریال و برای هر کیلوبایت تبادل اطلاعات در سایت‌های داخلی 3 ریال است. تعرفه‌های اپراتور ایرانسل برای سیم‌کارت‌های عادی و پیام‌رسان اعتباری نیز دقیقاً به همین صورت است.

مقایسه سیم کارت دائمی همراه اول و ایرانسل

برای مقایسه سیم‌کارت دائمی همراه اول و ایرانسل نیز اولین موردی که سراغ آن می‌رویم تعرفه مکالمات است که در ابتدا به بررسی این مورد پرداختیم. مورد دومی که اهمیت دارد تعرفه ارسال پیام است که در سیم‌کارت دائمی همراه اول تعرفه ارسال پیام فارسی 89 ریال و تعرفه ارسال پیام انگلیسی  222 ریال است.
سیم‌کارت دائمی ایرانسل نیز برای پیام‌های فارسی تعرفه 89 ریالی و برای پیام‌های انگلیسی تعرفه 212 ریالی را در نظر گرفته است؛ علاوه‌برآن این اپراتور تعرفه 1000 تا 15000 تومانی را برای ارسال پیام به خارج از کشور در نظر گرفته است.
سیم‌کارت دائمی پیام‌رسان ایرانسل تعرفه ارسال پیام فارسی را 110 ریال و همچنین پیام انگلیسی را 110 ریال در نظر گرفته است. تعرفه سیم‌کارت پیام‌رسان اعتباری ایرانسل مانند سیم‌کارت‌های عادی آن است.
دیگر مورد مهمی که جستجوی زیادی در اینترنت دارد تعرفه اینترنت سیم‌کارت دائمی همراه اول است که برای هر کیلوبایت تبادل اطلاعات 4 ریال و برای سایت‌های منتخب 2 ریال است؛ تعرفه سیم‌کارت دائمی ایرانسل نیز برای هر کیلوبایت تبادل اطلاعات 4 ریال و برای هر کیلوبایت تبادل اطلاعات در سایت‌های داخلی 2 ریال است.

سیم کارت همراه اول بهتر است یا ایرانسل

ایرانسل و همراه اول اپراتورهای محبوب و معروف ایران هستند. جایگاه اول و دوم این اپراتورها در موارد مختلف ممکن است تغییر داشته باشد اما نمی‌توان این موضوع را انکار کرد که با وجود اپراتورهای دیگر، این دو رقیب قدیمی همچنان جایگاه خود را نگه داشته‌اند.
درباره این موضوع که سیم‌کارت همراه اول بهتر است یا ایرانسل نمی‌توان جواب قطعی داد! بسیاری از افراد بدون هیچ دلیلی طرف‌دار یک اپراتور خاص هستند و حتی هرچقدر تعرفه‌های این اپراتور بیشتر باشد؛ این مورد انتخاب آنهاست و تغییری نمی‌کند.
در کنار علاقه، موضوع دیگری که در متن به آن اشاره شد آنتن‌دهی است که اهمتی ویژه‌ای دارد و قوی بودن و ضعیف بودن آن می‌تواند بر موارد دیگری مانند سرعت اینترنت و زمان ارسال پیام تأثیر بگذارد. در این بخش سعی شد به مقایسه بی‌طرفانه به این دو اپراتور مهم و بزرگ پرداخته شود، امیدواریم بتوانید با کمک این نکات انتخاب مناسبی را داشته باشید.

از اینکه در مطل مقایسه سیم کارت همراه اول و ایرانسل با سیم سرویس همراه بودید از شما متشکریم. امیدواریم که توانسته باشیم در انتخاب سیم کارت مورد نظر خود به شما کمک کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
به بالای صفحه بردن