همراه اول یا ایرانسل|ایرانسل بخریم یا همراه اول؟

در این مطلب قصد داریم تا سیم کارت های دو اپراتورها بزرگ کشور یعنی همراه اول یا ایرانسل را در تمامی فاکتورها با یکدیگر مقایسه کنیم و با ارائه محتوای صحیح شما را در انتخاب اپراتوری مناسب کمک کنیم؛ لطفا تا انتها همراه ما باشید.

همراه اول یا ایرانسل

همراه اول یا ایرانسل

همراه اول یا ایرانسل بزرگ‌ترین اپراتورهای فعال در ایران هستند. دانستن تفاوت سیم‌کارت همراه اول و ایرانسل و آگاهی از تعرفه‌های آن می‌تواند کمک بسیاری به افراد داشته باشد.
همراه اول یکی از محبوب‌ترین، معروف‌ترین و شناخته‌ شده‌ ترین اپراتور تلفن همراه است که در سال 1372 راه‌ اندازی شد. این اپراتور بیشترین تعداد مشترک سیم کارت دائمی را دارا می باشد. همراه اول در ابتدا با هدف ارائه خدمات تماس صوتی فعالیت خود را شروع کرد و به‌ مرور زمان با پیشرفت تکنولوژی، پیشرفت کرد و همواره در تلاش است تا بهترین خدمات را به مشترکین خود ارائه دهد.
اپراتور محبوبی دیگر ایرانسل است. این شرکت فعالیت خود را از سال 1385 با هدف ارائه اینترنت در 3 شهر بزرگ ایران شروع کرد. ایرانسلی که همه ما با نام شرکت MTN می‌شناسیم؛ هم اکنون دومین اپراتور بزرگ ایران از نظر تعداد کاربر است.

تعرفه مکالمه همراه اول یا ایرانسل

موضوع تعرفه‌های سیم‌کارت‌ها، موردی است که اهمیت ویژه‌ای برای افراد دارد. در زیر به مقایسه تعرفه های این دو اپراتور خواهیم پرداخت:

  • همراه اول: نرخ تعرفه مکالمه درون‌ شبکه‌ای سیم‌کارت دائمی همراه اول به همراه اول یا تلفن ثابت 570 ریال است. اما نرخ تعرفه سیم‌کارت‌های اعتباری همراه اول 670 ریال برای هر دقیقه مکالمه است. همچنین سیم‌کارت‌های دائمی و اعتباری همراه اول برای تماس‌های برون شبکه‌ای نرخ‌های 625 و 937 را برای هر دقیقه در نظر گرفته‌اند.
  • ایرانسل: اپراتور ایرانسل نیز تعرفه‌های مشخصی را برای مکالمه در نظر گرفته است. سیم‌کارت‌های دائمی ایرانسل برای تماس‌ های درون‌شبکه‌ ای یا تلفن ثابت دارای تعرفه 625 ریالی و سیم‌ کارت‌های اعتباری برای تماس‌ های درون‌شبکه‌ ای یا تلفن ثابت دارای تعرفه 852 ریالی است.

البته این اپراتور ها بسته‌های مکالمه مخصوصی را برای مشترکین خود ارائه کرده است که افراد بر اساس نوع سیم‌کارت و مدت‌زمان مورد نظر برای مکالمه با فعال‌سازی یکی از این بسته‌ها می‌توانند در هزینه‌های خود صرفه‌ جویی کنند.

 

تعرفه پیامک همراه اول یا ایرانسل

سیم کارت اعتباری:

  • همراه اول: تعرفه ارسال پیامک در سیم‌کارت اعتباری همراه اول برای پیام‌های فارسی 116 ریال و برای پیام‌های انگلیسی 274 ریال است.
  • ایرانسل: تعرفه ارسال پیامک فارسی ایرانسل 106 ریال و ارسال پیام انگلیسی 264 ریال است و تعرفه ارسال پیام کوتاه به خارج از کشور بین 1000 تا 1500 تومان است.

سیم کارت دائمی:

  • تعرفه ارسال پیامک در سیم‌کارت دائمی همراه اول: تعرفه ارسال پیام فارسی 89 ریال و تعرفه ارسال پیام انگلیسی  222 ریال است.
  • تعرفه ارسال پیامک در سیم‌کارت دائمی ایرانسل: سیم‌کارت دائمی ایرانسل  برای پیام‌های فارسی تعرفه 89 ریالی و برای پیام‌های انگلیسی تعرفه 212 ریالی را در نظر گرفته است؛ علاوه‌ بر آن این اپراتور تعرفه 1000 تا 15000 تومانی را برای ارسال پیام به خارج از کشور در نظر گرفته است.
  • تعرفه ارسال پیامک در سیم‌کارت دائمی پیام‌ رسان ایرانسل:  تعرفه ارسال پیام فارسی در سیم کارت پیام رسان 110 ریال و همچنین پیام انگلیسی 110 ریال در نظر گرفته است. تعرفه سیم‌کارت پیام‌ رسان اعتباری ایرانسل مانند سیم‌کارت‌های عادی آن است.

تعرفه پیامک همراه اول یا ایرانسل

اینترنت کدام اپراتور بهتر است؟

امروزه به دلیل استفاده بیشتر کاربران از فضاهای مجازی، تعرفه اینترنت تلفن‌های همراه از مهم‌ترین دغدغه‌ها است و می‌توان گفت اهمیت این مورد از مکالمه و پیامک نیز در بیشتر است.

  1. سیم کارت اعتباری :تعرفه سیم‌کارت اعتباری همراه اول برای هر کیلوبایت تبادل اطلاعات 6 ریال و برای هر کیلوبایت تبادل اطلاعات در سایت‌های داخلی 3 ریال است. تعرفه‌های اپراتور ایرانسل برای سیم‌کارت‌های عادی و پیام‌رسان اعتباری نیز دقیقاً به همین صورت است.
  2. سیم کارت دائمی: دیگر مورد مهمی که جستجوی زیادی در اینترنت دارد تعرفه اینترنت سیم‌کارت دائمی همراه اول است که برای هر کیلو بایت تبادل اطلاعات 4 ریال و برای سایت‌های منتخب 2 ریال است؛ تعرفه سیم‌کارت دائمی ایرانسل نیز برای هر کیلوبایت تبادل اطلاعات 4 ریال و برای هر کیلوبایت تبادل اطلاعات در سایت‌های داخلی 2 ریال است.

این اپراتور ها بسته‌های اینترنت مخصوصی را برای مشترکین خود ارائه کرده است که افراد بر اساس مدت‌ زمان و میزان مصرف با فعال‌سازی یکی از این بسته‌ها می‌توانند از اینترنت پر سرعت استفاده کنند. برای دریافت کد بسته های اینترنت همراه اول به صفحه ارزان ترین بسته های اینترنت همراه اول مراجعه کنید.

با نصب و راه اندازی اپلیکیشن همراه من و یا ایرانسل می توانید به راحتی بسته مورد نظر خود را انتخاب کنید. به طور کلی تعداد بسته های اینترنت ایرانسل   متنوع تر و ارزان تر از بسته های پیشنهادی همراه اول می باشد.

آنتن دهی همراه اول یا ایرانسل

آنتن دهی همراه اول یا ایرانسل

مقایسه سیم‌کارت‌های دو اپراتور به موارد مختلفی بستگی دارد. یکی از نکاتی که باید توجه کرد آنتن‌دهی این اپراتورهاست. در برخی مناطق آنتن‌دهی همراه اول بهتر و در برخی مناطق آنتن‌دهی  ایرانسل بهتر است.

بهترین سیم کارت کدام است؟

همراه اول یا ایرانسل اپراتورهای محبوب و معروف ایران هستند. جایگاه اول و دوم این اپراتورها در موارد مختلف ممکن است تغییر داشته باشد اما نمی‌توان این موضوع را انکار کرد که با وجود اپراتورهای دیگر، این دو رقیب قدیمی همچنان جایگاه خود را نگه داشته‌اند.
درباره این موضوع که سیم‌کارت همراه اول بهتر است یا ایرانسل نمی‌توان جواب قطعی داد! بسیاری از افراد بدون هیچ دلیلی طرفدار یک اپراتور خاص هستند و حتی هر چقدر تعرفه‌های این اپراتور بیشتر باشد؛ این مورد انتخاب آنهاست و تغییری نمی‌کند. در کنار علاقه، موضوع دیگری که در متن به آن اشاره شد آنتن‌دهی است که اهمیت ویژه‌ای دارد و قوی بودن و ضعیف بودن آن می‌تواند بر موارد دیگری مانند سرعت اینترنت و زمان ارسال پیام تأثیر بگذارد.

کلام آخر

در این بخش سعی شد به مقایسه بی‌طرفانه دو اپراتور مهم و بزرگ پرداخته شود. از اینکه در مطلب مقایسه سیم کارت همراه اول یا ایرانسل با سیم سرویس همراه بودید از شما متشکریم. امیدواریم که توانسته باشیم در انتخاب سیم کارت مورد نظر خود به شما کمک کنیم.
در پایان ضمن تشکر از شما برای مراجعه و مطالعه مطالب سایت سیم سرویس خواهشمندیم تا در صورت نیاز به خدمات اپراتور ایرانسل، با مراجعه به سایت سیم سرویس از تمامی خدمات اعم از خرید سیم کارت، سوزاندن سیم کارت، فروش مودم و…. بدون نیاز به مراجعه حضوری بهره‌مند شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
به بالای صفحه بردن