همه چیز در مورد سیم کارت زیر 18 سال در تمام اپراتورها

سیم کارت زیر 18 سال

شاید تا به حال نام سیم کارت زیر 18 سال به گوشتان خورده باشد؛ در این مطلب قصد داریم تا تمامی مواردی که مربوط به این نوع از سیم کارت هاست را شرح دهیم. با سیم سرویس همراه باشید.
این روزها تلفن همراه و سیم‌کارت بخش مهمی از زندگی تمامی افراد شده است. باتوجه‌به اینکه بسیاری از کودکان و نوجوانان دارای تلفن همراه هستند؛ اپراتورهای مختلف تصمیم به ارائه نوعی خاص از سیم‌کارت برای این گروه کرده‌اند. در این بخش به بررسی عنوان سیم‌کارت برای زیر 18 سال و اپراتورهایی که در این زمینه فعال هستند می‌پردازیم.

سیم کارت رایگان زیر 18 سال همراه اول

اپراتور همراه اول معروف‌ترین و محبوب‌ترین اپراتور است که در ارائه سیم‌کارت‌های دانش‌آموزی و دانشجویی توانسته فعالیت خوبی را داشته باشد. سیم‌کارت انارستان این اپراتور یک سیم‌کارت رایگان برای افراد زیر 18 سال است. انارستان برای پاسخ به نیازها و خواسته دانش آموزان طراحی و عرضه شد.
از ویژگی‌ سیم‌کارت انارستان می‌توان به استفاده صحیح از فضای اینترنت با سرعت بالا و ارائه بسته‌های متنوع و متناسب با سنین افراد اشاره کرد. دیگر سیم کارتی که توسط اپراتور همراه اول برای کودکان و نوجوانان طراحی و ارائه شده سیم‌کارت درسا است.
این سیم‌کارت ویژگی‌هایی دارد که آن را کمی متفاوت کرده است. از ویژگی‌های این سیم‌کارت عدم ایجاد تماس صوتی و ارسال پیامک است؛ همچنین اینترنت این سیم‌کارت نیز به‌خصوص است و کاربر اجازه استفاده از فضای امن در اینترنت با محدودیت‌هایی را دارد. در واقع می‌توان گفت این نوع سیم‌کارت کاربران را به اینترانت که یک فضای سالم و امن است متصل می‌کند.
و آخرین سیستم کارتی که توسط اپراتور همراه اول برای دانش‌آموزان ارائه شده سیم‌کارت شاد است. این سیم‌کارت نیز همانند تمامی سیم‌کارت‌ها قابلیت ارسال پیام و ایجاد تماس را دارد اما اینترنت این سیم‌کارت باهدف اینترنت پاک طراحی شده است. اینترنت شاد به صورتی است که والدین می‌توانند محیط مجازی و استفاده فرزندانشان را بررسی و کنترل کنند. سیم کارت شاد برای افراد 6 تا 18 سال قابل‌استفاده است.

سیم کارت زیر 18 سال رایتل

دومین اپراتوری که دغدغه امنیت روانی کودکان در فضای مجازی در کنار لزوم به استفاده از تلفن همراه در دنیای امروزه را در نظر گرفته و سعی در حل مشکل کرده اپراتور رایتل است. رایتل با ارائه این سیم‌کارت‌ها بازار خوبی را در دست گرفته است. این اپراتور برای استقبال بیشتر والدین و کودکان سیم‌کارت‌های مختلفی را با خدمات متنوع در اختیار افراد قرار داده است.
یکی از خدمات این سیم‌کارت‌ها کافه رایتل است که دسترسی به دنیایی از انیمیشن‌های روز دنیا را برای کاربران فراهم کرده است. آپارات نیز بخش ویژه‌ای مخصوص مشترکین این اپراتور را برای دسترسی به انیمیشن و برنامه‌های مناسب سن کودکان دارد.
همچنین نبات مجموعه دیگری است که بازی، سرگرمی و داستان‌های جالبی را برای مشترکین این سیم‌کارت‌ها دارد. هدف اپراتور رایتل ارائه فضای مناسب برای کودکان و نوجوانان است.

سیم کارت زیر 18 سال ایرانسل

اپراتور ایرانسل یکی از اپراتورهای فعال و پیشرو در ایران است که محبوبیت ویژه‌ای نیز دارد. این اپراتور سیم‌کارت‌های مخصوصی را برای افراد در نظر نگرفته است ولی اگر افراد زیر 18 سال تمایل به داشتن سیم‌کارت دارند می‌توانند یک سیم‌کارت با نام ولی خود داشته باشند و پس از رسیدن به سن قانونی مالکیت این سیم‌کارت را تغییر دهند.
البته این اپراتور یک سرویس فوق‌العاده جذاب را برای کاربران گذشته است. افراد می‌توانند با نام خود سیم کارتی را برای کودکان تهیه کنند و با گرفتن کد #543* استفاده از خدمات سیم‌کارت مانند تماس، اینترنتی و پیامک را در بازه‌های زمانی مختلف مشخص کنند. همچنین با این کد می‌توان تنظیمات اینترنت را به صورتی تنظیم کرد که سایت‌های مناسب کودکان و نوجوانان در اینترنت آنها قابل پخش باشد.

شرایط خرید سیم کارت زیر 18 سال

برای خرید سیم کارت زیر 18 سال فرد به همراه ولی خود می‌تواند با مراجعه به دفاتر پیشخوان خدمات دولت و ارائه مدارک هویتی اقدام به خرید سیم‌کارت کند. زمان خرید این نوع سیم‌کارت‌ها علاوه بر ارائه مدارک، نیاز است که افراد فرم‌هایی را تکمیل کنند. دقت داشته باشید در تکمیل فرم‌ها اطلاعات را به‌درستی وارد کنید.

مالکیت سیم کارت زیر 18 سال

یکی از موارد دیگری که ذهن افراد را درگیر می‌کند موضوع مالکیت سیم کارت زیر 18 سال است. اگر سیم‌کارت‌های مخصوص نوجوانان را از اپراتور همراه اول یا رایتل تهیه کرده‌اید این سیم‌کارت به نام شما است و نیازی به انتقال مالکیت ندارد. اما اگر سیم کارتی را از هر اپراتوری با نام ولی خود تهیه کرده‌اید می‌توانید در سن 18 سالگی به همراه ولی خود با ارائه مدارک لازم اقدام به تغییر مالکیت سیم‌کارت داشته باشید.

خرید سیم کارت زیر 18 سال

برای خرید سیم کارت زیر 18 سال به کارت ملی یا شناسنامه ولی به همراه شناسنامه فرزند نیاز است. اتباع خارجی نیز می‌توانند از گذرنامه، کارت پناهندگی یا کارت هویتی برای این مورد قابل‌استفاده است. پس از ارائه مدرک نیاز است فرم‌هایی که به‌صورت صحیح تکمیل شده‌اند، نیز تحویل داده شود و سپس سیم کارت را دریافت کرد.

گرفتن سیم کارت زیر 18 سال

برای گرفتن سیم کارت زیر 18 سال باید به دفاتر خدمات پیشخوان دولت مراجعه کرد. پس از ارائه مدارک و تکمیل فرم‌ها، چند دقیقه زمان می‌برد که ثبت سیم کارت زیر 18 سال انجام شده و به فرد تحویل داده شود. مدت‌زمان تمامی این مراحل بیش از 30 دقیقه زمان نمی‌برد و سیم‌کارت نیز نهایتاً بعد از 48 ساعت فعال و قابل‌استفاده است.

ثبت سیم کارت زیر 18 سال

همان‌طور که گفته شد زمانی که در دفاتر پیشخوان خدمات دولت اقدام به ارائه مدارک و تکمیل فرم می‌کنید سیم‌کارت در سیستم ثبت می‌شود. پس از ثبت، سیم‌کارت به شما تحویل داده می‌شود. باتوجه‌به اینکه انواع مختلفی از سیم‌کارت‌های دانش‌آموزی وجود دارد در سیستم علاوه بر مشخصات فرد نوع سیم‌کارت نیز ثبت می‌شود.

سیم کارت زیر 18 سال سهام عدالت

سهام عدالت یکی از بخش‌های مالی مهم و اصلی برای ایرانیان است. افراد زیر 18 سالی که قصد دارند سود سهام عدالت را دریافت کنند بایستی توسط سرپرست خود در سامانه سجام عضو شده و احراز هویت کنند. پس از احراز هویت با دریافت کد بورسی افراد می‌توانند سود سهام عدالت را دریافت کنند.

سخن آخر
رشد و پیشرفت تکنولوژی در دنیای امروز ما آن‌قدر سریع است که باعث شده تمامی افراد جامعه با هر سنی درگیر آن شوند. تلفن همراه و اینترنت نیز از مهم‌ترین موضوعات این مورد هستند و استفاده از آن در زندگی روزمره باعث شده است که گزینه‌ها و شرایط مختلفی برای افراد در هر سنی ایجاد شود.
سیم کارت زیر 18 سال عنوانی است که در این بخش به آن پرداختیم و اپراتورهایی که اقدام به ارائه سیم‌کارت برای افراد زیر 18 سال کرده‌اند را مورد بررسی قرار دادیم. پس انتخاب اپراتورهای گفته شده می‌توانید با مراجعه به دفاتر پیشخوان خدمات دولت در کمترین زمان ممکن سیم‌کارت موردنظر را دریافت کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
به بالای صفحه بردن