سیم کارت زیر 18 سال در تمام اپراتورها

شاید تا به حال نام سیم کارت زیر 18 سال به گوشتان خورده باشد. این روزها تلفن همراه و سیم‌کارت بخش مهمی از زندگی تمامی افراد شده است. با توجه ‌به اینکه بسیاری از کودکان و نوجوانان دارای تلفن همراه هستند؛ اپراتورهای مختلف تصمیم به ارائه نوعی خاص از سیم‌کارت برای این گروه کرده‌اند. در این بخش به بررسی سیم‌کارت زیر 18 سال و اپراتورهایی که در این زمینه فعال هستند می‌پردازیم.

سیم کارت زیر 18 سال

سیم کارت دانش آموزی همراه اول رایگان

اپراتور همراه اول معروف‌ترین و محبوب‌ترین اپراتور است که در ارائه سیم‌ کارت‌های دانش‌آموزی و دانشجویی توانسته فعالیت خوبی را داشته باشد. در زیر با انواع سیم کارت دانش آموزی آشنا خواهید شد:

سیم‌کارت انارستان همراه اول

اپراتور همراه اول سیم‌کارت رایگان انارستان را برای افراد زیر 18 سال ارائه کرده است. انارستان برای پاسخ به نیازها و خواسته دانش آموزان طراحی و عرضه شد. از ویژگی‌ سیم‌کارت انارستان می‌توان به استفاده صحیح از فضای اینترنت با سرعت بالا و ارائه بسته‌های متنوع و متناسب با سنین افراد اشاره کرد.

سیم کارت درسا همراه اول

دیگر سیم کارتی که توسط اپراتور همراه اول برای کودکان و نوجوانان طراحی و ارائه شده سیم‌کارت درسا است. این سیم‌کارت ویژگی‌هایی دارد که آن را کمی متفاوت کرده است. از ویژگی‌های این سیم‌کارت عدم ایجاد تماس صوتی و ارسال پیامک است؛ همچنین اینترنت این سیم‌کارت نیز خاص بوده و کاربر اجازه استفاده محدودی از فضای امن در اینترنت  دارد. در واقع می‌توان گفت این نوع سیم‌کارت کاربران را به اینترنت یک فضای سالم و امن است متصل می‌کند.

سیم کارت شاد همراه اول

آخرین سیستم کارتی که توسط اپراتور همراه اول برای دانش‌آموزان ارائه شده سیم‌کارت شاد است. این سیم‌کارت نیز همانند تمامی سیم‌کارت‌ها قابلیت ارسال پیام و ایجاد تماس را دارد اما اینترنت این سیم‌کارت با هدف اینترنت پاک طراحی شده است. اینترنت شاد به صورتی است که والدین می‌توانند محیط مجازی و استفاده فرزندانشان را بررسی و کنترل کنند. سیم کارت شاد برای افراد 6 تا 18 سال قابل‌استفاده است.

سیم کارت دانش آموزی همراه اول رایگان

اینترنت رایگان دانش آموزی ایرانسل

اپراتور ایرانسل یکی از اپراتورهای فعال و پیشرو در ایران است که محبوبیت ویژه‌ای دارد. اگر افراد زیر 18 سال تمایل به داشتن سیم‌کارت داشته باشند، می‌توانند یک سیم‌کارت با نام ولی خود خریداری کرده و پس از رسیدن به سن قانونی مالکیت این سیم‌کارت را تغییر دهند.

هم چنین اپراتور ایرانسل یک سرویس فوق‌العاده جذاب برای کاربران در نظر گرفته است. افراد می‌توانند با نام خود سیم کارتی را برای کودکان تهیه کنند. سپس با گرفتن کد #543* استفاده از خدمات سیم‌کارت مانند تماس، اینترنت و پیامک را در بازه‌های زمانی مختلف مشخص کنند. همچنین با این کد می‌توان اینترنت را به صورتی تنظیم کنند که فقط سایت‌های مناسب کودکان و نوجوانان قابل پخش باشد.

سیم کارت زیر 18 سال رایتل

دومین اپراتوری که دغدغه امنیت روانی کودکان در فضای مجازی در کنار لزوم به استفاده از تلفن همراه در دنیای امروزه را در نظر گرفته و سعی در حل مشکل کرده اپراتور رایتل است. رایتل با ارائه سیم‌کارت‌ دانش آموزی بازار خوبی را در دست گرفته است. این اپراتور برای استقبال بیشتر والدین و کودکان سیم‌کارت‌های مختلفی را با خدمات متنوع در اختیار افراد قرار داده است.

یکی از خدمات این سیم‌کارت‌ها کافه رایتل است که دسترسی به دنیایی از انیمیشن‌های روز دنیا را برای کاربران فراهم کرده است. آپارات نیز بخش ویژه‌ای مخصوص مشترکین این اپراتور را برای دسترسی به انیمیشن و برنامه‌های مناسب سن کودکان دارد.
همچنین نبات مجموعه دیگری است که بازی، سرگرمی و داستان‌های جالبی را برای مشترکین سیم‌کارت رایتل دارد. هدف اپراتور رایتل ارائه فضای مناسب برای کودکان و نوجوانان است.

شرایط خرید سیم کارت زیر 18 سال

برای خرید سیم کارت زیر 18 سال فرد به همراه ولی خود می‌تواند با مراجعه به دفاتر پیشخوان خدمات دولت و ارائه مدارک هویتی اقدام به خرید سیم‌کارت کند. زمان خرید این نوع سیم‌کارت ‌ها علاوه بر ارائه مدارک، نیاز است که افراد فرم‌هایی را تکمیل کنند. دقت داشته باشید در تکمیل فرم‌ها اطلاعات را به‌درستی وارد کنید. با توجه‌ به اینکه انواع مختلفی از سیم‌کارت‌های دانش‌آموزی وجود دارد در سیستم علاوه بر مشخصات فرد نوع سیم‌کارت نیز ثبت می‌شود.

یکی از موارد دیگری که ذهن افراد را درگیر می‌کند موضوع مالکیت سیم کارت زیر 18 سال است. اگر سیم‌کارت‌های مخصوص نوجوانان را از اپراتور همراه اول یا رایتل تهیه کرده‌اید این سیم‌کارت به نام شما است و نیازی به انتقال مالکیت ندارد. اما اگر سیم کارتی را از هر اپراتوری با نام ولی خود تهیه کرده‌اید می‌توانید در سن 18 سالگی به همراه ولی خود با ارائه مدارک لازم اقدام به تغییر مالکیت سیم‌کارت داشته باشید.

خرید سیم کارت دانش آموزی

برای خرید سیم کارت زیر 18 سال به کارت ملی یا شناسنامه ولی به همراه شناسنامه فرزند نیاز است. اتباع خارجی نیز می‌توانند از گذرنامه، کارت پناهندگی یا کارت هویتی برای این مورد قابل ‌استفاده است. پس از ارائه مدرک نیاز است فرم‌هایی که به ‌صورت صحیح تکمیل شده ‌اند، تحویل داده شود و سپس سیم کارت را دریافت کرد.

برای گرفتن سیم کارت زیر 18 سال باید به دفاتر خدمات پیشخوان دولت مراجعه کرد. پس از ارائه مدارک و تکمیل فرم‌ها، چند دقیقه زمان می‌برد که ثبت سیم کارت زیر 18 سال انجام شده و به فرد تحویل داده شود. مدت‌زمان تمامی این مراحل کمتر از 30 دقیقه زمان می‌برد و سیم‌کارت نیز نهایتاً بعد از 48 ساعت فعال و قابل ‌استفاده است.

سخن آخر

رشد و پیشرفت تکنولوژی در دنیای امروز ما آن ‌قدر سریع است که باعث شده تمامی افراد جامعه با هر سنی درگیر آن شوند. تلفن همراه و اینترنت نیز از مهم‌ترین موضوعاتی است که استفاده از آن در زندگی روزمره باعث شده است که گزینه‌ها و شرایط مختلفی برای افراد در هر سنی ایجاد شود.
سیم کارت زیر 18 سال عنوانی است که در این بخش به آن پرداختیم و اپراتورهایی که اقدام به ارائه سیم‌کارت دانش آموزی می کنند را مورد بررسی قرار دادیم. پس انتخاب اپراتورهای گفته شده می‌توانید با مراجعه به دفاتر پیشخوان خدمات دولت در کمترین زمان ممکن سیم‌کارت موردنظر را دریافت کنید.

در پایان ضمن تشکر از شما برای مراجعه و مطالعه مطالب سایت سیم سرویس خواهشمندیم تا در صورت نیاز به خدمات اپراتور ایرانسل، با مراجعه به سایت سیم سرویس از تمامی خدمات اعم از خرید سیم کارت، سوزاندن سیم کارت، فروش مودم و…. بدون نیاز به مراجعه حضوری بهره‌مند شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
به بالای صفحه بردن