همه چیز در مورد سیم کارت ایران در کانادا

همه چیز در مورد سیم کارت ایران در کانادا

همه چیز در مورد سیم کارت ایران در کانادا

کانادا یکی از گران‌ترین پوشش شبکه تلفن همراه در جهان را دارد که هزینه پلن‌ها بسته به نوع سرویس دریافتی متغیر است به‌طور کلی امکان استفاده از سیم کارت ایران در کانادا برای کاربران ایرانی وجود ندارد و درصورتی که از روش‌های خرید سیم کارت در کانادا می‌خواهید آگاهی یابید؛ با ما همراه باشید.

هر فردی که قصد سفر به کانادا را با هر هدفی داشته باشد داشتن سیم‌کارت و تلفن همراه برای برقراری ارتباط با افراد و برقراری تماس‌های داخلی، برای او ضروری است که از روش‌های ذکر شده در متن زیر می‌توان استفاده کرد.

خرید سیم کارت به صورت آنلاین

به جای خرید سیم‌کارت به‌صورت حضوری می‌توان سیم‌‌کارت کانادا را به صورت آنلاین خریداری کرد که با پرداخت 79.90 دلار می‌توان به 30 گیگابایت اینترنت به همراه مکالمه و پیام نامحدود دسترسی داشت.

خرید سیم کارت به صورت حضوری

سیم‌کارت‌ها را در کانادا از فروشگاه‌های اصلی شرکت‌هایی مانند  Telus، Bell یا Rogers می‌توان خرید کرد و سیم‌کارت‌های اعتباری را از بازارهای لوازم الکترونیکی مانندThe Source ، Best Buy ،Vision Electronics  و Staples می‌توان خریداری کرد.

همچنین اداره پست کانادا و مغازه‌های 24 ساعته مانند 7-Eleven سیم‌کارت‌های محلی به متقاضیان ارائه می‌دهند و از سوپرمارکت‌های بزرگ مانند  Wal-Mart  نیز می‌توان سیم‌کارت خریداری کرد.

لازم به ذکر است که در هنگام خرید سیم‌کارت اعتباری کانادا بایستی گذرنامه خود را به همراه داشته باشید؛ زیرا برای ثبت نامِ سیم‌کارت اعتباری لازم است.

آشنایی با اپراتورهای تلفن همراه در کانادا

اپراتورهای تلفن همراه در کانادا در سطوح مختلفی وجود دارند که بعضی از آن‌ها اعتبار و قدمت بالایی دارند و بعضی شرکت‌ها نوپا هستند که در این‌جا به معرفی‌ آن‌ها می‌پردازیم:

در کانادا 9 شرکت اپراتور تلفن همراه وجود دارد که همه آن‌ها تحت مدیریت سه ابر شرکت بزرگ شامل Rogers،  Telus و Bell قرار دارند و از شرکت‌های تازه‌تر می‌توان  به  Fido، Virgin، Koodo  و  Public Mobile  اشاره کرد.

نحوه کارکرد اپراتور Rogers، Telus و Bell

در هر سه ابر شرکت یاد شده سطح رقابت آن‌ها با هم به اندازه‌ای نیست که قیمت‌ها را به سطح قیمت‌های مخابرات سایر کشورها برساند؛ همچنین کانادا مقررات سختگیرانه‌ای را در رابطه با ورود شرکت‌های خارجی در بازار تلفن همراه دارد که این امر باعث تثبیت موقعیت این سه ابر شرکت اصلی تلفن همراه در کانادا شده است.

شبکه موبایل تل‌آس و بل شبکه‌های یکسانی هستند و مانند راجرز می‌‌توانند نقاط روستایی را هم پوشش دهند؛ اما در صورت زندگی در یک منطقه روستایی، قبل از خرید سیم کارت بایستی از پوشش‌دهی آن منطقه مطمئن شوید.

نحوه کارکرد اپراتور Virgin ، Fido و Koodo

شرکت‌های فایدو، ویرجین و کودو  از جمله شرکت‌هایی هستند که رقابتی‌ترین پلن‌ها را ارائه می‌دهند این هر سه شرکت اعتبار شما را بررسی می‌کنند و شما را وادار  به تکمیل فرآیند credit check می‌کنند.

credit check چیست؟

در این فرآیند می‌توان در کانادا بعد از افتتاح حساب در بانک، اقدام به گرفتن مبلغی به عنوان قرض کرد و مبلغ قرض در قالب یک کارت اعتباری به شما پرداخت می‌شود که بایستی این پول را تا آخر همان ماه، سر وقت پرداخت کرد با پرداخت به‌موقع پول می‌توان برای خود اعتبار مالی ایجاد کرد و credit score  را افزایش داد و این امکان فراهم می‌شود که از بانک‌ها و مؤسسات وام دریافت کرد.

انواع سیم‌کارت در کانادا

انواع سیم‌کارت در کانادا را برای شما معرفی می‌کنیم:

پلنBYO

پلنBYO    پلنی است که سیم‌کارت از اپراتور و گوشی از شما است که این پلن ارزان‌تر از خرید سیم کارت با گوشی است، فقط اینکه تلفن همراه شما بایستی قفل نشده باشد این به این معنی است که محدود به سیم‌کارت مکان خاصی نیست و با هر اپراتوری در داخل کانادا می‌تواند کار کند که در این روش متقاضی می‌تواند ارائه دهنده خدمات را در هر زمان بدون جریمه تغییر دهد.

پلن prepaid یا سیم‌کارت اعتباری

پلن prepaid یا سیم‌کارت اعتباری برای توریست‌ها مناسب است که در این پلن با پرداخت مبلغی می‌توان سیم‌کارت خود را برای مدت معینی شارژ کرد؛ بنابراین ساختار این پلن به این صورت است که پول سرویس دریافتی از اپراتور را از قبل پرداخت کرده و در صورت مصرف بایستی دوباره پول را پرداخت کرد تا از خدمات سیم‌کارت بتوان استفاده کرد.

پلن ماهانه یا قراردادی

برای خرید سیم‌کارت ماهانه یا قراردادی باید با یکی از اپراتورهای تلفن همراه قرارداد بسته و پس از بستن قرارداد، سیم‌کارت و تلفن همراه در اختیار شما قرار داده می‌شود. قراردادهای خرید سیم‌کارت و تلفن همراه در کانادا، 2 یا 3 ساله هستند و در صورتی که قرارداد زودتر از موعد تعیین شده، فسخ شود شما مشمول پرداخت جریمه می‌شوید.

دریافت چنین سیم‌کارتی وابسته به احراز اعتبار مالی شما از سوی اپراتور است این پلن به شما اجازه می‌دهد در انتهای یک دوره مشخص هزینه دیتای مصرفی خود را بپردازید؛ در این پلن، اگر میزان استفاده از دیتا بیشتر شود اپراتور مانع شما نمی‌شود؛ اما هزینه مازاد را از شما می‌گیرد.

مراحل فعال سازی خرید سیم‌ کارت و تلفن همراه در کانادا

برای دریافت سیم کارت و تلفن همراه باید از روش‌های ذکر شده در متن زیر استفاده کرد:

  • افتتاح حساب بانکی

برای مدیریت امور مالی خود در کانادا به حساب بانکی نیاز دارید پس بایستی به یک بانک کانادایی مراجعه کرد تا  امکان پرداخت قبوض سیم‌کارت و تلفن همراه فراهم شود.

  • دریافت کارت اعتباری

ساده‌ترین راه برای اعتباری سازی در کانادا دریافت کارت اعتباری است که بسیاری از بانک‌های کانادا برای تازه واردان امکان دریافت کارت اعتباری همزمان با افتتاح حساب بانکی را ارائه می‌دهند.

شایان ذکر است که از کارت اعتباری‌ بیش از حد نباید استفاده کرد و در بازپرداخت آن نباید سهل‌انگاری صورت بگیرد؛ زیرا اگر در بازپرداخت تأخیری وجود داشته باشد هنگام استفاده از خدماتی نظیر دریافت وام و خرید مسکن با مشکل روبه‌رو می‌شوید.

سخن نهایی

آگاهی از شرایط خرید سیم‌کارت کانادایی  برای کسانی که تصمیم به مهاجرت به کانادا می‌گیرند یک چالش جدی است که با بررسی نتایج به دست آمده به این نتیجه رسیدیم که متقاضیان باید قبل از خرید سیم‌کارت در کانادا مدت اقامت خود در کانادا را در نظر بگیرند؛ سپس اقدام به تهیه یکی از سیم‌کارت‌های کانادایی کنند.

از اینکه با وبسایت خدمات سیم کارت سیم سرویس همراه بودید از شما متشکریم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
به بالای صفحه بردن