آموزش باز کردن قفل سیم کارت (تمام اپراتورها)

آموزش باز کردن قفل سیم کارت (تمام اپراتورها)

آموزش باز کردن قفل سیم‌کارت

هر سیم‌کارتی کد هایی به نام پین کد و پوک کد در سند خود دارد که می توان از آنها برای باز کردن قفل سیم کارت استفاده کرد. در صورتی که به این کدها دسترسی نداشته باشید، باید از روش‌های مختلف دیگری برای بازکردن قفل سیمکارت خود استفاده کنید که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

پین کد چیست ؟

برای باز کردن قفل سیم‌کارت بایستی پین کد سیم‌کارت خود را وارد کرد تا بتوان از خدمات سیم‌کارت خود استفاده کرد که در ایران عدد پین کد، به‌صورت پیش‌فرض ۱۲۳۴ است. پین کد روی سند کارت ثبت شده است و در صورتی که این رمز را ۳ بار اشتباه وارد کرده باشید باعث قفل سیم‌کارت می‌شود و در این‌صورت باید پوک کد را وارد کرد.

پوک کد چیست ؟

برای باز کردن قفل سیم‌کارت از پوک کد که روی سند سیم‌کارت نوشته شده می‌توان استفاده کرد که این پوک کد بین ۴ تا ۸  رقم است که در صورتی که رمز پوک کد را 10 بار پشت‌سر‌هم اشتباه وارد کنیم، سیم‌کارت به‌طور دائمی از کار خواهد افتاد. در صورتی که به پین کد و پوک کد سیم‌کارت خود دسترسی ندارید از روش‌های زیر می‌توان استفاده کرد.

روش باز کردن قفل سیم کارت همراه اول

روش باز کردن قفل سیم کارت همراه اول

روش‌های مختلفی برای باز کردن قفل سیم‌کارت اعتباری و دائمی همراه اول وجود دارد که آن‌ها را معرفی می‌کنیم:

1. تماس با پشتیبانی همراه اول

اولین راه‌حل برای بازکردن قفل سیم‌کارت این است که با خط همراه اول به سامانه  ۰۹۹۹۰  تماس گرفته و در صورت استفاده از خطوط دیگر با شماره ۰۹۱۲۰۹۹۹۰ تماس می‌گیریم.

عدد ۱ را انتخاب و شماره خود را وارد می‌کنیم.

منوی «خدمات غیرحضوری» را با وارد کردن عدد ۳ انتخاب می‌کنیم.

با وارد کردن عدد 2 می‌توان پین کد و پوک کد سیم‌کارت همراه اول را دریافت کرد.

2. ارسال عدد ۲ به سامانه ۸۹۶۹

این روش سریع‌ترین روش باز کردن قفل سیم‌کارت همراه اول است که در قالب یک پیام کوتاه پین کد و پوک کد در اختیار متقاضی قرار می‌گیرد.

3. استفاده از برنامه همراه من

با استفاده از سامانه آنلاین «مدیریت حساب همراه‌اول» می‌توان به پین کد و پوک کد سیم‌کارت خود دسترسی داشت.

4. مراجعه حضوری به دفاتر خدمات همراه اول

مالک سیم‌کارت برای باز کردن قفل سیم‌کارت خود می‌تواند با در دست داشتن مدارک شناسایی، به دفترخدمات همراه اول مراجعه کند و دفتر امور مشترکین پس از انجام شدن مراحل، پین کد و پوک کد را در اختیار شما قرار می‌دهد.

روش باز کردن قفل سیم‌کارت ایرانسل

روش باز کردن قفل سیم‌کارت ایرانسل

سیم‌کارت ایرانسل مانند سیم‌کارت همراه اول دارای پین کد نیست و در سند سیم کارت ایرانسل تنها پوک کد وجود دارد که روش‌های باز کردن قفل سیم‌کارت ایرانسل را در این‌جا معرفی می‌کنیم:
لازم به ذکر است که سیم‌کارت‌های اعتباری ایرانسل نیازی به پوک کد اختصاصی ندارند و می‌توان با وارد کردن رمز چهار رقمی ۰۰۰۰ و عدد ۱۲۳۴ قفل سیم‌کارت را باز کرد.

1. تنظیم کد پوک سیم کارت ایرانسل

در ابتدا سه‌مرتبه پوک کد را اشتباهی وارد کرده تا سیم‌کارت قفل شود.
عدد ” 00971312″ را وارد کرده تا درخواست یک پوک کد جدید به شما داده شود.
پوک کد جدید را با رقمی بین ۴ تا ۸ عدد وارد کنید.
دوباره پوک کد را وارد کنید و دکمه تأیید را فشار دهید.

2. مراجعه حضوری به دفاتر خدمات ایرانسل

مالک سیم‌کارت برای باز کردن قفل سیم‌کارت خود با در دست داشتن مدارک شناسایی می‌تواند به دفتر خدمات ایرانسل مراجعه کند و دفتر امور مشترکین پس از انجام شدن مراحل، پوک کد را در اختیار شما قرار می‌‌دهد.

روش باز کردن قفل سیم کارت رایتل

روش باز کردن قفل سیم کارت رایتل

روش‌های باز کردن قفل سیم‌کارت رایتل را در این‌جا معرفی می‌کنیم:

1. تنظیم پین کد و پوک کد سیم کارت رایتل

با گرفتن شماره ۲۰۰ از خطوط رایتلی و با گرفتن شماره ۰۹۲۰۲۰۰۰۰۰۰ از خطوط غیر رایتلی می‌توان پین کد و پوک کد سیم‌کارت خود را دریافت کرد.

2. مراجعه حضوری به دفاتر خدمات رایتل

صاحب سیم‌کارت برای باز کردن قفل سیم کارت خود با در دست داشتن مدارک شناسایی می‌تواند به دفتر خدمات رایتل مراجعه کند و دفتر امور مشترکین پس از انجام شدن مراحل، پین کد و پوک کد  را در اختیار شما قرار می‌‌دهد.

باز کردن قفل سیم کارت با استفاده از نرم افزار dr.fone

باز کردن قفل سیم کارت با استفاده از نرم افزار dr.fone

در کنار روش‌های ذکر شده با استفاده از نرم افزار dr.fone می‌توان قفل سیم‌کارت گوشی‌های اندروید را باز کرد که آن را آموزش می‌دهیم:

برای شروع کار بایستی در کامپیوتر خود، نرم افزار  dr.fone را راه‌اندازی کرده و از زبانه More Tools  گزینه  Android SIM Unlock را انتخاب کنیم.
گوشی خود را از طریق کابل USB به کامپیوتر وصل کرده و حالت USB Debugging را فعال می‌کنیم تا این نرم افزار در گوشی ایجاد شود.

برای دستگاه‌های سامسونگ S3 تا S7 برای باز کردن قفل سیم‌‌کارت نیاز به دسترسی روت است که درصورتی که گوشی قبلاً روت شده باشد، باید بر روی دکمه Unlock کلیک کرد که پس از انجام این کار قفل سیم‌کارت گوشی باز می‌شود.

برای گوشی سامسونگ S2 تا S4 و Note 1 تا Note 3 نیاز به دسترسی به روت برای باز کردن قفل سیم‌کارت نیست که بعد از اینکه گوشی به این نرم افزار دسترسی پیدا کرد باید گوشی را در حالت زیر تنظیم کرد.
USB Settings / Diagnostic / Service Mode

سپس اقدام به گرفتن یکی از کدهای *#0808# ، ## 3424 # ، # 9090 # از گوشی خود کرده که پس از وارد کردن این کدها، گوشی وارد قسمت زیر می‌شود.

USB Settings / Diagnostic / Service Mode

گزینه DM + MODEM + ADB[*] یا UART یا CDMA MODEM را انتخاب کنید؛ سپس روی گزینه Unlock کلیک کرده که با انجام این کار قفل سیم‌کارت گوشی باز می‌شود.

نحوه حذف پین کد سیم‌کارت

برای حذف پین کد سیم‌کارت در گوشی به قسمت تنظیمات گوشی می‌رویم  وارد بخش Secutity  شده بعد وارد Sim Cart  شده و گزینه Sim Card Lock را انتخاب می‌کنیم.

سخن نهایی

در این مقاله روش‌های بازکردن قفل سیم‌کارت در اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل را در اختیار شما قرار دادیم و در پایان نیز روش استفاده از نرم افزار dr.fone  را برای باز کردن قفل سیم‌کارت، در گوشی اندروید آموزش دادیم. از اینکه با وبسایت سیم سرویس همراه بودید از شما متشکریم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
به بالای صفحه بردن