معرفی تمام شماره های پشت پوکه سیمکارت

معرفی تمام شماره های پشت پوکه سیمکارت

معرفی تمام شماره های پشت پوکه سیمکارت

قطعاً شما نیز تابه‌حال اگر سیم‌کارت خریده باشید، شماره های پشت پوکه سیمکارت را مشاهده کرده اید که بعضی از آن‌ها کاملاً پیدا و واضح و بعضی دیگر امنیتی هستند. برخی از آنها را باید ابتدا خراش دهیم تا بتوانیم کدهای روی پوکه سیم‌کارت را ببینیم. ما در ادامه تمامی این کدها را معرفی کرده و کاربرد آن‌ها را برایتان توضیح می‌دهیم.

 

شماره های پشت پوکه سیمکارت؛ Pin code

پین کدها 2 کد هستند که پشت پوکه سیم‌کارت درج‌شده این کدها وظیفه حفاظت از اطلاعات محرمانه سیم‌کارت شمارا بر عهده‌دارند. پس از هر بار خاموش و روشن کردن گوشی سیم‌کارت برای ورود از شما یک کد 4 رقمی تحت عنوان پین کد می‌خواهد، شما 3 بار فرصت دارید که پین کد درستی که پشت پوکه سیم‌کارت است را وارد کنید در غیر این صورت پس از 3 بار واردکردن کد اشتباه سیم‌کارت شما قفل می‌شود.

 

شماره های پشت پوکه سیمکارت؛ Puk code

پیک کد نیز درست مانند پین کد 2 کد 8 رقمی هستند که پشت پوکه سیم‌کارت درج‌شده‌اند و به دلیل مسائل امنیتی باید روی این کدها توسط مالک سیم‌کارت خراش داده شود تا بتوان کدها را رؤیت کرد.
همان‌طور که میدانید گفتیم که بر روی هر پوکه سیم‌کارت 2 عدد pin code و 2 عدد puk code وجود دارد، درصورتی‌که سیمکارت شما قفل‌شده باشد یعنی سه بار pin code اشتباه را وارد کرده باشید دیگر با واردکردن پین کد درست نیزسیمکارت باز نمی‌شود، در اینجاست که ما کاربرد puk code را می‌فهمیم.

اگر سیمکارت شما بر روی pin code1 قفل‌شده باشد برای باز کردن سیمکارت نیاز به واردکردن puk code1  دارید، اما اگر سیمکارت شما بر روی pin code2 قفل‌شده باشد برای باز کردن سیم‌کارت نیاز به واردکردن puk code2.
نکته مثبت puk code ها این است که برعکس pin code ها که فقط 3 شانس اشتباه داشتند این کدها تا 10 بار شانس اشتباه دارند یعنی اگر تا زیر 10 بار هم puk code اشتباه وارد کنید سیمکارت قفل نمی‌شود.

 

 بازیابی pin code و puk code سیمکارت

با توجه به اهمیت این کدها و شماره های پشت پوکه سیمکارت سعی کنید بعد از خرید پوکه سیمکارت را دور نی اندازید، اما اگر بر دلیلی شما به pin code و puk code سیم‌کارتتان دسترسی نداشتید می‌توانید از طریق راه‌های مختلفی این کدها را بازیابی کنید. در پایین تمامی روش‌هایی که می‌توانید pin code و puk code سیمکارتتان را از هر اوپراتوری که باشید بازیابی کنید را برای شما توضیح می‌دهیم.

 

مراجعه به دفاتر پشتیبانی

امروز در هر شهری دفاتر پشتیبانی هر نوع سیم‌کارتی وجود دارد، شما می‌توانید درصورتی‌که pin code و puk code پوکه سیمکارت خود را گم‌کرده‌اید یا به آن دسترسی ندارید با مراجعه با دفاتر خدماتی می‌توانید این کدها را دوباره دریافت کنید.

البته باید به چند نکته توجه کنید، اول اینکه باید به دفاتر پشتیبانی سیمکارت موردنظر مراجعه کنید نه دفاتر دیگر به‌طور مثال شما pin code و puk code سیمکارت همراه اول را فقط از دفاتر پشتیبانی سیمکارت همراه اول می‌توانید دریافت کنید. نکته بعدی اینکه شخصی که برای دریافت pin code و puk code سیم‌کارتی می‌رود باید مالک آن سیمکارت باشد. این دفاتر برای برقراری امنیت بیشتر در ساختار اطلاعات شما pin code و puk code را به هیچ شخص دیگری غیر از مالک سیمکارت نمی‌دهند.

 

تماس با مراکز پشتیبانی برای دریافت شماره های پشت پوکه سیمکارت

اگر شما نیز مانند تعداد کثیری از افراد نمی‌خواهید از برای دریافت pin code و puk code از منزل خارج شوید تماس با مراکز پشتیبانی بهترین و راحت‌ترین روش ممکن است. برای این کار شما باید با شماره‌های پشتیبانی مراکز سیمکارت خود تماس گرفته و pin code و puk code سیمکارت خود را دریافت کنید، لازم به ذکر است شماره پشتیبانی هرکدام از این مراکز متفاوت است.

شماره پشتیبانی همراه اول : 9990

شماره پشتیبانی ایرانسل : 09377777777

شماره پشتیبانی رایتل : 09202000000

البته این را نیز بدانید که در این روش نیز مانند روش مراجعه به دفاتر باید با ارائه کد ملی و یک سری مشخصات دیگر ثابت کنید شخصی که با این مراکز پشتیبانی تماس گرفته مالک سیمکارت است در غیر این صورت این مراکز نیز pin code و puk code سیمکارت را در اختیار شما نمی‌گذارند.

 

استفاده از نرم‌افزار

همان‌طور که میدانید امروزه تمامی شرکت‌های مخابراتی نرم‌افزارهایی را برای راحتی و سهولت در انجام کار برای مشتریانشان تهیه‌کرده‌اند. شما با استفاده از این برنامه‌ها که تحت عنوان همراه من، ایرانسل من و رایتل من منتشرشده‌اند می‌توانید آن‌ها را نصب‌کرده و با واردکردن شماره سیمکارت، کد ملی و دیگر اطلاعات درخواستی این امکان وجود دارد که شما با راحت‌ترین روش ممکن برای یافتن شماره های پشت پوکه سیمکارت بعنی pin code و puk code خود را دریافت کنید.

 

حذف کامل pin code  سیمکارت

شما می‌توانید از تنظیمات گوشی خود pin code و puk code سیمکارت خود را به‌طور کامل حذف کنید به‌طوری‌که پس از هر بار خاموش و روشن کردن گوشی خود دیگر برای ورود به سیمکارت از شما تقاضای pin code  نمی‌کند و می‌توانید به‌راحتی از سیمکارت خود استفاده کنید. برای حذف  pin code سیمکارت خود مراحل زیر برای گوشی‌های زبان فارسی و انگلیسی توضیح داده‌شده آن را به ترتیب انجام دهید.

  1. وارد قسمت تنظیمات یا Setting شوید
  2. وارد قسمت امنیت یا Secutity شوید
  3. وارد قسمت سیم‌کارت‌ها یا Sim Cart شوید
  4. سپس قسمت قفل سیم‌کارت یا Sim Card Lock را پیداکرده و آن را غیرفعال کنید.

 

البته پیشنهاد ما به شما این است که این کار را نکنید، با این کار امنیت اطلاعات داخل دستگاه و سیمکارت شما پایین آمده و در هنگام سرقت یا گم‌شدن سیمکارت و دستگاه افراد می‌توانند به‌راحتی به سیمکارت شما نفوذ کرده و اطلاعات آن را استخراج کنند.

باید این را نیز مدنظر داشته باشید که در بعضی از گوشی‌ها هنگام غیر فعال‌سازی باید pin code خود را وارد کنید، که البته این اقدام شرکت‌های سازنده موبایل برای بالا رفتن امنیت اطلاعات مشتریانشان است.

پس همیشه این را مدنظر داشته باشید که pin code و puk code را هیچ‌وقت در اختیار کسی قرار ندهید و تا حد امکان از این کدها محافظت کنید. اگر پوکه سیمکارت خود نیز قبلاً گم‌کرده‌اید سعی کنید بعد از بازیابی pin code و puk code  آن‌ها را درجایی مطمئن که فقط خودتان بدانید و دسترسی دیگر افراد به آن ممکن نباشد یادداشت کنید.

از اینکه با مطلب معرفی شماره های پشت پوکه سیمکارت با ما در سایت خدمات سیم کارت سیم سرویس همراه بودید از شما متشکریم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
به بالای صفحه بردن