مقایسه تعرفه مکالمه تمام اپراتورها

مقایسه تعرفه مکالمه تمام اپراتورها

اگر به دنبال انتخاب اپراتوری هستید که هزینه‌های تماس آن مناسب‌تر باشد، با ما در سیم سرویس همراه باشید چون در این مطلب قصد داریم به مقایسه تعرفه مکالمه اپراتورهای مختلف بپردازیم.

شاید فکر کنید که با گسترش انواع و اقسام اپلیکیشن‌های پیام‌رسان دیگر تماس‌های صوتی با سیم کارت مثل قدیم، طرفداران زیادی ندارد اما قطعا اینگونه نیست چون تماس صوتی همچنان در بسیاری از کسب‌وکارها اصلی ترین راه ارتباطی بین آن بیزینس و مشتریانش است. پس اطلاع از تعرفه مکالمه اپراتورها هم برای کسب‌وکارها و هم برای هر کسی که می‌خواهد سیم کارت بخرد، اهمیت پیدا می‌کند.
دو اپراتور اصلی در ایران همراه اول و ایرانسل هستند و اپراتور سوم یعنی رایتل هم توانسته با بهینه کردن تعرفه مکالمات خود، با آن دو اپراتور وارد رقابتی جدی شود و شاید در بعضی موارد گوی رقابت را هم از آن‌ها ربوده است. دیگر اپراتورها سامانتل و شاتل موبایل هستند که تعرفه مکالمه آن‌ها را نیز با هم بررسی خواهیم کرد.

تعرفه مکالمه همراه اول

همانطور که می‌دانید هر اپراتوری دو نوع سیمکارت دائمی و اعتباری به مشتریان خود ارائه می‌دهد. همیشه هم برای اینکه آن‌ها را ترغیب به استفاده از سیمکارت دائمی کنند، به هزینه‌های پایین‌تر آن نسبت به هزینه‌های سیمکارت اعتباری اشاره می‌کنند. که این موضوع کاملا درباره تعرفه مکالمه هم صدق می‌کند. پس وقتی نوبت به مقایسه تعرفه مکالمه می‌رسد باید علاوه بر اینکه اپراتورها با هم مقایسه می‌شوند، تعرفه هر دو نوع سیمکارت را نیز باید بررسی کرد.

نکته مهمی که باید در نظر گرفت این است در سال 1397 همراه اول طرحی به نام یکسان سازی تعرفه‌ها را به اجرا رساند و به این ترتیب تعرفه مکالمات بین سیمکارت همراه اول و سایر خطوط برابر شد.
به این ترتیب تعرفه هر دقیقه مکالمه برای تماس سیمکارت دائمی همراه اول با تلفن ثابت، همراه اول، ایرانسل، رایتل و … برابر با 599 ریال است. تعرفه پیام کوتاه فارسی نیز به ازای هر پارت برابر 89 ریال و پیام کوتاه انگلیسی هم به ازای هر پارت 222 ریال است.

تعرفه مکالمه همراه اول

باید توجه داشت که این هزینه در اصل بر پایه تعرفه ثانیه‌ای محاسبه می‌شود که به عبارتی ثانیه‌ای 9.9 ریال است. در ضمن این یکسان سازی تعرفه‌ها به طور خودکار برای همه سیمکارت‌ها فعال می‌شود و نیازی به اقدام از طرف شما نیست.
اما تعرفه مکالمات در سیمکارت‌های اعتباری همراه اول قیمت بالاتری دارد. این تعرفه برای تماس سیمکارت اعتباری همراه اول به همراه اول، تلفن ثابت، ایرانسل، رایتل و … برابر با 899 ریال به ازای هر دقیقه است که دقیقا 50 درصد گران‌تر از تعرفه مکالمه سیمکارت دائمی همراه اول است.

معیار محاسبه تعرفه مکالمه همانطور که در بالاتر به آن اشاره شد بر اساس ثانیه است و در واقع ثانیه‌ای 14.9 ریال است. تعرفه پیام کوتاه فارسی در سیمکارت اعتباری نیز به ازای هر پارت 106 ریال و پیام کوتاه انگلیسی هم به ازای هر پارت 264 ریال است.
پس در مقایسه تعرفه مکالمه این اپراتور مشاهده می‌شود تمام تعرفه‌های یک سیمکارت اعتباری بالاتر از یک سیمکارت دائمی همراه اول است. برای مشاهده سایر هزینه‌های سیمکارت اعتباری به این لینک و برای سیمکارت دائمی به این لینک مراجعه کنید.

تعرفه مکالمه ایرانسل

ایرانسل نیز سعی کرده است که تعرفه مکالمه خود را دقیقا برابر با همراه اول کند تا بتواند در این زمینه به خوبی با همراه اول رقابت کند. چون ایرانسل به خاطر اینکه دومین اپراتور وارد شده به ایران است شاید مشتریان کمتری داشته باشد و به این ترتیب به دنبال جذب کاربران بیشتری است.
ایرانسل سیمکارت دائمی خود را آی سیم می‌نامد و برای پرداخت قبض این سیمکارت دائمی خود 28 روز پس از صدور آن فرصت تعیین کرده است. تعرفه تماس داخل شبکه ایرانسل و یا خارج از شبکه مانند همراه اول، رایتل و … برابر با 9.9 ریال به ازای هر ثانیه و 599 ریال به ازای هر دقیقه است که همانطور که مشاهده می‌کنید با تعرفه سیمکارت دائمی همراه اول برابر است.

تعرفه مکالمه ایرانسل

تعرفه ارسال پیام کوتاه در سیمکارت اعتباری ایرانسل نیز برای پیامک فارسی 99 ریال و برای پیامک انگلیسی 222 ریال است. هزینه پیامک به خطوط ثابت نیز (فارسی یا لاتین) برابر با 130 ریال است. البته شما می‌توانید برای دریافت تخفیف در تعرفه مکالمه داخل شبکه ایرانسلی خود از بسته‌های مکالمه استفاده کنید تا 33 درصد در هزینه‌ها صرفه جویی شود.
سیمکارت‌های اعتباری ایرانسل نیز تعرفه‌ای برابر با سیمکارت‌های اعتباری همراه اول دارد. تعرفه مکالمه داخل شبکه ایرانسل، تماس به تلفن ثابت یا دیگر شبکه‌ها مانند رایتل و همراه اول برابر با ثانیه‌ای 899 ریال و دقیقه‌ای 14.9 ریال است.

پیامک فارسی نیز در سیمکارت اعتباری برابر با 116 ریال و پیامک انگلیسی نیز 274 ریال است. همچنین شما می‌توانید با تهیه بسته‌های مکالمه داخل شبکه تا 50 درصد در تعرفه‌ها تخفیف بگیرید.

تعرفه مکالمه رایتل

تعرفه مکالمه رایتل

رایتل نیز به عنوان اپراتور سوم برای اینکه از باقی اپراتورها در این رقابت عقب نماند، کار ویژه‌ای انجام داده است و تعرفه مکالمه داخل شبکه را هم برای سیمکارت دائمی رایتل و هم سیمکارت اعتباری رایتل برابر با 70 ریال به ازای هر دقیقه کرده است که در نوع خود بسیار قابل توجه است.
تعرفه مکالمه خارج از شبکه رایتل نیز برای سیمکارت دائمی برابر با 555 ریال به ازای هر دقیقه و برای سیمکارت اعتباری نیز 888 ریال به ازای هر دقیقه است. که در مجموع در مقام مقایسه تعرفه مکالمه بین اپراتورها، رایتل هزینه بسیار پایین‌تری دارد.

تعرفه مکالمه سامانتل

تعرفه مکالمه سامانتل

تعرفه مکالمه سامانتل نیز برای سیمکارتهای اعتباری این اپراتور در مکالمه درون شبکه برابر با 620 ریال به ازای هر دقیقه و برای مکالمه خارج از شبکه نیز برابر با 852 ریال به ازای هر دقیقه است. تعرفه مکالمه سیمکارت دائمی این اپراتور نیز برای تماس داخل شبکه 499 ریال به ازای هر دقیقه و برای تماس خارج از شبکه نیز 625 ریال است.

تعرفه مکالمه شاتل موبایل

تعرفه مکالمه شاتل موبایل

شاتل موبایل نیز که فقط سیمکارت‌های اعتباری به مشتریان ارائه می‌کند، تعرفه مکالمه درون شبکه 555 ریالی به ازای هر دقیقه و خارج از شبکه 888 ریالی به ازای هر دقیقه داراست.

جدول مقایسه تعرفه مکالمه اپراتورها (ریال/دقیقه)

در جدول زیر به مقایسه تعرفه مکالمه اپراتورها پرداخته ایم که بر اساس ریال بر دقیقه می باشد.

اپراتور/نوع مکالمه دائمی داخل شبکه دائمی خارج شبکه اعتباری داخل شبکه اعتباری خارج شبکه
همراه اول 599 599 899 899
ایرانسل 599 599 899 899
رایتل 70 555 70 888
سامانتل 499 625 620 852
شاتل 555 888

در این مطلب سعی کردیم به مقایسه تعرفه مکالمه اپراتورهای مختلف بپردازیم. همانطور که در جدول هم مشاهده می‌کنید، ارازن ترین تعرفه مکالمه داخل شبکه برای رایتل است و در تعرفه های دیگر نسبتا همه در یک رده قرار گرفته‌اند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
به بالای صفحه بردن