تبدیل سیم کارت دائمی به اعتباری ایرانسل، همراه اول و…

تبدیل سیم کارت دائمی به اعتباری

یکی از سوالات افرادی که دارای سیم کارت دائمی هستند این است که برای تبدیل سیم کارت دائمی به اعتباری چه کاری باید انجام داد ؟ در ادامه با سیم سرویس همراه باشید تا در مورد روش این کار و شدنی یا نشدنی بودن آن با شما صحبت کنیم.

تبدیل سیم کارت دائمی به اعتباری شدنی است ؟

گاهی اوقات مدیریت هزینه های سیم کارت دائمی برای برخی افراد سخت می شود و این مسئله باعث می شود تا به دنبال تبدیل سیم کارت دائمی خود به اعتباری باشند. اما آیا این کار در اپراتورهای موبایل ایران شدنی است ؟ در ادامه به بررسی امکان تبدیل سیم کارت دائمی به اعتباری ایرانسل، همراه اول و رایتل می پردازیم.

تبدیل سیم کارت دائمی به اعتباری ایرانسل – لغو سیم کارت دائمی ایرانسل

تبدیل سیم کارت دائمی به اعتباری ایرانسل

اپراتور ایرانسل در سال 1387 در یک خبر اعلام کرد که تبدیل سیم کارت دائمی به اعتباری ایرانسل را فراهم کرده است. نحوه تبدیل سیم کارت دائمی به اعتباری با یک کد دستوری قابل انجام بود.

کد لغو سیم کارت دائمی ایرانسل

در آن زمان افراد می توانستند با شماره گیری کد دستوری #3*1*130* سیم کارت دائمی ایرانسل خود را به اعتباری تبدیل کنند.

هزینه تبدیل سیم کارت دائمی به اعتباری ایرانسل

هزینه انجام این کار 5 هزار تومان بود که پس از 72 ساعت از گذشت درخواست، این تبدیل انجام میشد. همچنین مبلغ 145 هزار تومان هم که درواقع مبلغ ذخیره درون سیم کارت دائمی بود هم به اعتبار سیم کارت اعتباری شما افزوده میشد.

در حال حاضر هم می توان سیم کارت دائمی ایرانسل را به اعتباری تبدیل کرد ؟

متاسفانه این یک طرح آزمایشی بود و در حال حاضر برای تبدیل سیم کارت دائمی ایرانسل به اعتباری (لغو سیم کارت دائمی ایرانسل) گزینه ای در سایت این شرکت موجود نیست.
در حال حاضر فقط می توانید به شکل برعکس این کار را انجام دهید، یعنی فقط می توانید سیم کارت اعتباری خود را به دائمی تبدیل کنید.

تبدیل سیم کارت دائمی به اعتباری همراه اول

تبدیل سیم کارت دائمی به اعتباری همراه اول

شاید اپراتور ایرانسل این امکان را زمانی به صورت آزمایشی فراهم کرده باشد اما اپراتور همراه اول از ابتدای کار هم چنین قابلیتی را ارائه نداده است. حتی جالب است بدانید که امکان تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی هم تا چند سال پیش از طرف همراه اول میسر نشده بود.

تبدیل سیم کارت دائمی به اعتباری رایتل

تبدیل سیم کارت دائمی به اعتباری رایتل

در اپراتور رایتل هم متاسفانه به مانند دو اپراتور دیگر قابلیت تبدیل سیم کارت دائمی به اعتباری رایتل وجود ندارد. شایان ذکر است که در اپراتور رایتل امکان تبدیل سیم کارت اعتباری و سیم کارت دیتا به دائمی وجود دارد.

منابع:

https://irancell.ir/
https://mci.ir/
https://rightel.ir/

3 دیدگاه دربارهٔ «تبدیل سیم کارت دائمی به اعتباری ایرانسل، همراه اول و…»

 1. ببخشید من خطمو از اعتباری به دائمی تبدیل کردم‌ همراه اول هست میخوام‌لغو کنم خواهشا کمک کنید

  1. دوست عزیز تا جایی که ما اطلاع داریم متاسفانه امکان این کار وجود نداره. اگر به خاطر مدیریت هزینه ها دچار ابهام یا مشکل شدین، میتونین با نصب کردن نرم افزار رسمی هر اپراتور، ریز هزینه ها رو مشاهده کنین.
   همراه اول=همراه من
   ایرانسل=ایرانسل من
   رایتل=رایتل من
   در صورتی که باز هم قصد این کار رو دارین، پینشهاد می کنیم به یکی از دفاتر رسمی خدمات هر اپراتور مراجعه حضوری داشته باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
به بالای صفحه بردن