سیم کارت ایرانسل در عراق|اینترنت ایرانسل در عراق

سالانه شاهد سفر افراد زیادی از زائرین در ماه‌های محرم و صفر و ایام اربعین به عراق هستیم. ممکن است شما نیز جزء افراد علاقه‌مند به سفرهای زیارتی بوده و تمایل به سفر به کشور عراق را داشته باشید. زمانی که شهروندان ایرانی تصمیم به سفر می‌گیرند دغدغه تماس با عزیزانش در سفر را دارند. در ادامه با شرایط و شیوه استفاده از سیم کارت ایرانسل در عراق  آشنا خواهید شد.

سیم کارت ایرانسل در عراق

رومینگ ایرانسل در عراق

اگر سیم کارت ایرانسل در اختیار دارید، هیچ جای نگرانی وجود ندارد زیرا قادر به استفاده از خط ایرانسل در عراق خواهید بود. به ‌واسطه سرویس رومینگ ایرانسل می‌توانید از خط ایرانسل در عراق استفاده نمایید و از مزایای منحصر به ‌فرد آن بهره مند شوید. جهت استفاده از سیم کارت ایرانسل در عراق باید خدمات رومینگ را قبل از عازم شدن به کشور عراق فعال نمایید. لازم به ذکر است به هنگام استفاده از خدمات رومینگ سیم کارت ایرانسل در عراق امکان استفاده از طرح کنترل مصرف اینترنت وجود ندارد. شما می توانید از خدمات رومینگ ایرانسل در پرواز هم استفاده کنید.

مزایای رومینگ ایرانسل در عراق

از جمله مهم ‌ترین مزایای فعال کردن رومینگ ایرانسل در عراق می‌توانیم به گزینه‌های زیر اشاره داشته باشیم‌:

  • تعرفه‌های ارزان و مقرون ‌به ‌صرفه ایرانسل
  • بسته‌های اینترنتی ویژه
  • قابلیت ارائه خدمات خط ایرانسل در کشور عراق به انضمام ۱۵۸ کشور دیگر در سطح جهان
  • ارائه تعرفه تخفیفی در ۲۲ کشور MTN

فعال‌سازی رومینگ ایرانسل در عراق

به‌منظور فعال کردن رومینگ سیم کارت‌های ایرانسل قبل از مسافرت خارجی لازم است که شرایط و مراحل زیر را اجرا کنید. این شرایط و مراحل عبارت‌اند از:

  • در ابتدا لازم و ضروری است که بررسی کنید آیا کشور مقصد دارای توافق‌نامه رومینگ می باشد یا خیر؟ خوشبختانه خط ایرانسل در عراق شامل توافق‌نامه رومینگ می‌ باشد.
  • سپس با شماره‌گیری #۱*۱۱۱۱* خدمات رومینگ سیم کارت ایرانسل خود را فعال ‌کنید‌ .برای فعال‌کردن رومینگ چنانچه تمایل به استفاده از کد نامبرده نداشته باشید می‌توانید از  طریق اپلیکیشن ایرانسل من، مراحل (اپلیکیشن ایرانسل من> منوی سمت راست> پرونده> خدمات رومینگ) را اجرا نمایید.
  • پس از فعال‌سازی رومینگ ایرانسل هزینه‌های تماس ورودی و خروجی در سیم کارت‌های اعتباری و حتی دائمی ایرانسل به‌صورت دقیقه‌ای محاسبه می‌گردد.

تعرفه مکالمه سیم کارت ایرانسل در عراق

برای سیم کارت هایی اعتباری و دائمی که رومینگ فعال دارند ، هزینه تماس ورودی و خروجی به صورت دقیقه‌ای محاسبه می گردد. تعرفه مکالمه سیم کارت ایرانسل در عراق به شرح زیر می باشد.

نوع ارتباط Asiacell Zain
مکالمه داخلی (به ازای هر دقیقه) ۱۷,۰۰۰ ۱۷,۰۰۰
مکالمه با ایران (به ازای هر دقیقه) ۱۷,۰۰۰ ۱۷,۰۰۰
دریافت مکالمه (به ازای هر دقیقه) ۱۴,۰۰۰ ۱۴,۰۰۰
ارسال پیامک (به ازای هر عدد) ۳,۰۰۰ ۳,۰۰۰
دریافت پیامک (به ازای هر عدد) ۰ ۰
اینترنت آزاد (به‌ ازای هر مگابایت) ۲,۵۰۰ ۲,۵۰۰

ایرانسل در عراق

افرادی که می‌خواهند در خارج از کشور ایران به‌ عنوان‌ مثال در عراق به شماره ایران تماس بگیرند لازم و ضروری است که کد 0098 را در ابتدا شماره گیری نمایند.
چنانچه تمایل به تماس با سیم کارت ایرانسل در عراق داشته و مایل به برقراری تماس با خارج از مقصدتان بودید، باید درست مشابه یک تماس بین‌المللی عمل کنید و مراحل زیر را اجرا کنید: شماره موردنظر+ کد شهر بدون صفر+ کد کشور . به‌عنوان‌مثال: 00982100000000

راه تماس با سیم کارت ایرانسل در عراق

راه تماس با سیم کارت ایرانسل در عراق

برای تماس با افراد در داخل کشور عراق نیز مشابه زمانی که در کشور مبدأ از سیم کارت ایرانسل استفاده می‌کردید تماس گرفته و شماره‌گیری می‌کنید. توجه داشته‌ باشید که زمان استفاده از خدمات رومینگ و سیم کارت ایرانسل در عراق هزینه‌های تماس دریافتی نیز توسط شما پرداخت می‌شود. اما نگران دریافت پیامک‌های تبلیغاتی در زمان سفر نباشید چون دریافت پیامک در حالت رومینگ رایگان است.
لازم به ذکر است که استفاده از پیامک نیز با سیم کارت ایرانسل در کشور عراق میسر بوده و برای وارد کردن شماره تماس مشابه روشی که برای تماس گفتیم شماره را وارد می‌کنید.

اینترنت ایرانسل در عراق

به هنگام مسافرت به کشورهای خارجی از جمله عراق می‌توانید از اینترنت سیم کارت ایرانسل بهره‌مند شوید. هزینه اینترنت بر اساس رومینگ پرداخت می‌شود و به این منظور با دو نوع انتخاب مواجه خواهید بود که عبارت‌اند از:

  1. استفاده از اینترنت3G : کمپانی ایرانسل در اکثر۲۶۰ اپراتور و ۱۵۰ کشوری که با آن‌ها قرارداد رومینگ دارد امکان استفاده از اینترنت 3G را فراهم کرده. جهت کسب اطلاع از تعرفه این اینترنت در کشور عراق می‌توانید با شماره ۵۵۵ تماس حاصل کرده و پاسخ سؤالات خود را دریافت کنید.
  2. استفاده از اینترنت 4G: خوشبختانه استفاده از اینترنت نسل چهارم از سیم کارت ایرانسل در عراق نیز میسر بوده. در سایر کشورها نیز از جمله آذربایجان، ترکیه، عربستان، امارت متحده عربی، ژاپن، ارمنستان، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک و… نیز قادر به استفاده از نسل چهارم اینترنت خواهید بود.

خرید بسته اینترنت رومینگ ایرانسل در عراق


خرید بسته اینترنت رومینگ ایرانسل در عراق

برای خرید بسته اینترنت رومینگ ایرانسل در عراق می  توانید یکی از بسته های زیر را انتخاب کنید. هم چنین برای استعام باقیمانده اعتبار بسته‌ها کد #۶*۱۱۱۱* را از خط ایرانسل خود شماره‌گیری کنید. در صورت فعال بودن رومینگ، هزینه سرویس اینترنت به ازای استفاده از هر ۵۰ کیلوبایت محاسبه می شود. اپراتور های عراق Asiacell,Zain می باشد.

حجم (مگابایت) اعتبار (روز) قیمت (تومان) خرید بسته
۳۰۰ ۷ ۱۲۰,۰۰۰ *۱۱۱۱*۳*۱#
۱۰۲۴ ۷ ۲۹۰,۰۰۰ *۱۱۱۱*۳*۱#
۲گیگ و ۲۰ دقیقه مکالمه و ۲۰ پیامک ۷ ۴۵۰,۰۰۰ *۱۱۱۱*۳*۱#
۵۱۲۰ ۱۴ ۵۹۰,۰۰۰ *۱۱۱۱*۳*۱#


غیر فعال کردن رومینگ ایرانسل در عراق

برای غیرفعال‌کردن رومینگ ایرانسل در پایان سفر باید کد #۲*۱۱۱۱* را از طریق سیم کارت ایرانسل خود شماره گیری کنید.

سخن پایانی

در این مقاله برای افرادی که تمایل به سفرهای خارجی دارند، اطلاعاتی درباره سیم کارت ایرانسل در عراق گفته شد. چنانچه شما نیز قصد مسافرت به عراق را داشته باشید با فعالسازی رومینگ سیم کارت خود می‌توانید به ‌راحتی از خط ایرانسل در عراق استفاده کرده و با ایران و یا حتی سایر کشورهای دیگر در تماس باشید.
در پایان ضمن تشکر از شما برای مراجعه و مطالعه مطالب سایت سیم سرویس خواهشمندیم تا در صورت نیاز به خدمات اپراتور ایرانسل، با مراجعه به سایت سیم سرویس از تمامی خدمات اعم از خرید سیم کارت، سوزاندن سیم کارت، فروش مودم و…. بدون نیاز به مراجعه حضوری بهره‌مند شوید.

2 دیدگاه دربارهٔ «سیم کارت ایرانسل در عراق|اینترنت ایرانسل در عراق»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
به بالای صفحه بردن