هدیه تعویض سیم کارت برای تمام اپراتورها چیست؟

در این مطلب قصد داریم هدیه تعویض سیم کارت در تمام اپراتورهای تلفن همراه کشور و همچنین نحوه تعویض سیم کارت را بیان کنیم. در ادامه با سایت خدمات سیم کارت سیم سرویس همراه باشید.

هدیه تعویض سیم کارت

هدیه تعویض سیم کارت چیست ؟

در آن روزهایی که سیم‌کارت برای اولین بار به کاربران عرضه می‌شد شاید خیلی‌ها فکر می‌کردند که تا همیشه قرار است همین سیم‌کارت را در گوشی خود داشته باشند. اما مشخصا به خاطر پیشرفت‌های متعددی که در حوزه فناوری رخ می‌دهد، دیر یا زود نوبت به روزرسانی سیم‌کارت هم می‌رسید. از قضا خیلی زودتر از آنچه که تصور می‌شد موقع تعویض سیم‌کارت رسید.

چرا باید سیم‌کارت را تعویض کنیم ؟

همانطور که در بالاتر هم به آن اشاره شد، با ارتقای سطح تکنولوژی در دستگاه‌های دیجیتال مانند گوشی، تبلت دیگر سیم‌کارت‌های قدیمی جوابگو نبود.
منظور از این فناوری، اینترنت است که در ابتدا بیشتر سیم‌کارت‌ها از اینترنت  2Gیا 3G پشتیبانی می‌کردند. اما با گسترش ناگهانی به اینترنت 4G و 4.5G سیم‌کارت‌ها دیگر قادر به پشتیبانی نبودند و نیاز به تعویض داشتند.
یکی از راه‌هایی که اپراتورهای مختلف از آن استفاده کردند تا کاربران را مشتاق به تعویض سیم‌کارت کنند، ارائه هدیه تعویض سیم کارت بود. به این ترتیب که شما می‌توانیید سیم‌کارت قدیمی خود را (معمولا به رایگان) با یک سیم‌کارت جدید تعویض کنید و در قبال این تعویض هدیه‌ای مانند بسته اینترنت دریافت نمایید.

تعویض سیم کارت همراه اول

قبل از اینکه سراغ معرفی هدیه تعویض سیم‌کارت اپراتور همراه اول برویم باید درباره یک کلمه اختصاصی این اپراتور صحبت کنیم. همراه اول از لفظ یوسیم (Usim)  برای سیم‌کارت‌های نسل 4 و 4.5 استفاده می‌کند و هرجا از این نام استفاده شد، در واقع منظور همان سیم‌کارت جدید است.
برای اینکه شما بتوانید از اینترنت نسل 4 و 4.5 استفاده نمایید، نیاز است که چهار شرط زیر را با هم داشته باشید:

 1. داشتن سیم‌کارت یوسیم
 2. داشتن گوشی با قابلیت پشتیبانی از شبکه 4G یا همان LTE
 3. قرار گرفتن در محدوده پوشش دهی شبکه 4G و 5G
 4. انجام تنظیمات گوشی و قرار دادن حالت شبکه در وضعیت 4G

پس اگر موبایل به روزی ندارید یا اینکه در محدوده پوشش دهی شبکه 4G نیستید، از هدیه تعویض سیم کارت نمی‌توانید استفاده‌ای کنید.

چگونه می‌توانم فهمید که نسل سیم‌کارت کدام است؟

تنها در صورتی که سیم‌کارت شما قدیمی باشد نیاز به تعویض پیدا می‌کنید و اگر به تازگی سیم‌کارت را خریداری کرده‌اید، قطعا سیم‌کارتتان از نسل جدید است و نیاز به تعویض ندارد. برای استعلام نسل سیم کارت می‌توانید کد دستوری #0*6*10* را شماره گیری کنید تا اطلاعات لازم برای شما پیامک شود.

هزینه تعویض سیم‌کارت همراه اول

هزینه تعویض سیم‌کارت همراه اول (برای بار اول) برای مشترکین رایگان است و شما نیازی نیست بابت این تعویض هزینه‌ای پرداخت کنید. مراقب کلاهبردارانی باشید که به بهانه تعویض سیم‌کارت و این دست موضوعات به دنبال اخذ وجه از شما هستند. برای تعویض سیم‌کارت همراه اول به سیم‌کارت یوسیم نسل چهارم می‌توانید به دفاتر خدمات ارتباطی همراه اول مراجعه کنید.

تعویض سیم‌کارت همراه اول

اینترنت هدیه تعویض سیم کارت همراه اول

یکی از راه‌های ترغیب مشترکین به تعویض سیم کارت قدیمی خود، ارائه هدیه تحت عنوان هدیه تعویض سیم کارت است.
همراه اول نیز پیروی همین روش با تعویض سیم کارت به شما بسته‌های اینترنت هدیه می‌دهد که پرطرفدارترین نوع هدایا در بین دیگر هدایا مانند بسته مکالمه، پیامک و … است.
هدیه تعویض سیم کارت همراه اول برای مشترکین اعتباری ۱۵ گیگابایت بسته اینترنتی. این هدیه برای مشترکین دائمی۲۰ گیگابایت اینترنت است که تا 7 روز کاری بعد از فعالسازی سیم‌کارت، بر روی خط شما فعال خواهد شد. این هدایا از روز فعالسازی به مدت یک ماه انقضا دارند و بعد از آن حتی اگر حجم بالایی از بسته ماند باشد، منقضی خواهند شد.

نکته‌ای باید در مورد تعویض سیم‌کارت در نظر بگیرید این است که شماره شما مشخصا با تعویض سیم‌کارت عوض نمی‌شود. اگر بسته‌ فعالی بر روی سیم‌کارت قدیمی خود دارید یا سیم‌کارت خود را شارژ کرده‌اید، آن بسته و یا مقدار شارژ به سیم‌کارت جدید منتقل می‌شود.  همچنین اگر بسته اینترنت فعالی از قبل دارید، بسته هدیه تعویض سیم کارت به عنوان بسته رزرو برای شما ثبت خواهد شد.

نحوه فعال سازی هدیه تعویض سیم کارت همراه اول

برای فعال سازی هدیه تعویض سیم کارت ابتدا باید مطمئن شوید که خود سیم کارت فعال است یا خیر برای این کار کد دستوری #کد سریال*45*10*  را از سیم کارت قدیمی خود شماره گیری کنید. کد سریال بر روی خشاب سیم کارت به صورت یک بارکد درج شده است و منظور کد سریال سیم کارت یوسیم شما است. سپس PIN1 یوسیم را که پس از خراش دادن، در دسترس است را وارد کنید.

بعد از اینکه این مراحل را با سیم کارت قدیمی خود طی کردید، یوسیم را داخل گوشی خود قرار داده و از هدیه استفاده کنید. هدیه تعویض سیم‌کارت ایرانسل تا 72 ساعت بعد از فعال‌سازی سیم‌کارت برای خط شما فعال می‌شود. اگر تا 7 روز هدیه فعال نشد با شماره 9990 تماس بگیرید.

تعویض سیم‌کارت رایتل

مشترکین رایتل می توانند جهت تعویض سیم کارت رایتل به نمایندگان فروش رایتل در سراسر کشور مراجعه کنند.
برای مسدود کردن سیم کارت رایتل یکی از روش های زیر را انجام دهید.

 • ارتباط با شماره‌های مرکز خدمات مشترکین رایتل
 • تماس از سیمکارت رایتل با شماره 200
 • تماس از سایر خطوط با شماره 09202000000
 • از طریق سامانه رایتل من

تعویض سیم کارت ایرانسل

ایرانسل نیز مانند همراه اول برای ترغیب مشتریانش به تعویض سیم‌کارت 3G به  4G از همین روش ارائه هدیه تعویض سیم کارت استفاده کرده است.
برای تعویض سیم کارت قدیمی ایرانسل خود شما چهار روش پیش رو دارید:

 1. به سایت irancell.ir مراجعه کنید و با انتخاب گزینه تعویض سیم‌کارت 3 با 4 از منوی سیم کارت، پروسه ساده تعویض را انجام دهید که نیاز به یک پیش ثبت نام و ارائه آدرس دارد.
 2. به اپلیکیشن ایرانسل من مراجعه کنید.
 3. به مراکز فروش و خدمات مراجعه کنید.
 4. کد دستوری #34*555* را شماره گیری کنید.

هر چهار روش بالا روند یکسانی دارند و از شما اطلاعات یکسانی می‌خواهند پس با هر روشی که برایتان ساده تر است می‌توانید اقدام به تعویض سیم‌کارت ایرانسل خود کنید.

تعویض سیم‌کارت ایرانسل

هزینه تعویض سیم‌کارت ایرانسل

توجه داشته باشید که هزینه تعویض سیم‌کارت ایرانسل در اپلیکیشن ایرانسل من برای تمامی افراد رایگان است. اگر گوشی شما قابلیت پشتیبانی از اینترنت 4G را دارد با کد دستوری روش چهارم می‌توانید درخواست تعویض خود را ارائه دهید اما اگر گوشی این قابلیت را ندارد هزینه تعویض 99190 ریال خواهد بود.

اینترنت هدیه تعویض سیم کارت ایرانسل

هدیه تعویض سیم‌کارت ایرانسل تا 72 ساعت بعد از فعال‌سازی سیم‌کارت برای خط شما فعال می‌شود. هدیه تعویض سیم کارت ایرانسل 20 گیگابایت اینترنت، 200 دقیقه مکالمه ایرانسلی و 2000 پیامک ایرانسلی با اعتبار 20 روزه است.

فعال سازی هدیه تعویض سیم کارت ایرانسل

پس از دریافت سیمکارت 4G ایرانسل باید کد دستوری #34* را شماره گیری کنید تا خط فعال شده و هدیه تعویض سیم کارت نیز تا 72 ساعت بعد برای شما فعال گردد.

سخن آخر

در این مقاله به بررسی هدیه تعویض سیم کارت دو اپراتور ایرانسل و همراه اول پرداختیم. در انتها به این نکته اشاره می‌کنیم که تمام بسته‌ها، بدهی و شارژ به سیم کارت جدید شما منتقل خواهند شد و از بین نمی‌روند.
در پایان ضمن تشکر از شما برای مراجعه و مطالعه مطالب سایت سیم سرویس خواهشمندیم تا در صورت نیاز به خدمات اپراتور ایرانسل، با مراجعه به سایت سیم سرویس از تمامی خدمات اعم از خرید سیم کارت، سوزاندن سیم کارت، فروش مودم و…. بدون نیاز به مراجعه حضوری بهره‌مند شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
به بالای صفحه بردن