تمام روش های دایورت همراه اول، ایرانسل، رایتل و…

تمام روش های دایورت همراه اول، ایرانسل، رایتل و...

در این مطلب قصد داریم تمامی روش های دایورت همراه اول، دایورت ایرانسل، دایورت رایتل، دایورت تلفن ثابت و… به یکدیگر را بررسی کنیم. در ادامه با سیم سرویس همراه باشید.

کاربرد دایورت چیست ؟

تصور کنید زمانی که منتظر تماس مهمی از تلفن ثابت هستید، مجبورید که خانه یا محل کار خود را ترک کنید. یا منتظر تماسی بر روی یکی از سیمکارت‌های خود هستید ولی می‌دانید که جایی که قرار است به آنجا بروید، آن اپراتور پوشش خوبی ندارد و قطعا سیمکارت شما آنتن نخواهد داشت. در این حالت چاره کار چیست؟

شاید اولین راهی که به نظرتان بیاید این باشد که سفر یا قصد رفتن به مکان دیگر را کنسل کنید و در همانجایی که هستید بمانید تا بتوانید به تماس‌های کاری خود بپردازید. اما راه بسیار بهتر و کاربردی‌تر هم در این بین وجود دارد و آن هم دایورت کردن خطوط مختلف تلفنی بر روی یکدیگر است.

دایورت همراه اول به ایرانسل

برای استفاده از سرویس دایورت همراه اول یا همان انتقال مکالمه شما ابتدا باید آن را فعال کنید. برای این کار ابتدا باید کد دستوری #243*10* را بگیرید تا این سرویس به طور رایگان برای شما فعال شود.

پس اینکه سرویس انتقال مکالمه همراه اول با استفاده از کد دستوری بالا فعال شد، برای دایورت کردن می‌توانید کد دستوری #شماره مقصد*21* را شماره گیری کنید. همانطور که در کد دستوری مشخص است، باید شماره مقصد را در کد دستوری وارد نمایید.

دایورت همراه اول به ثابت

برای دایورت همراه اول به خط ثابت بعد از اینکه این سرویس را فعال کردید باید کد دستوری #شماره مقصد*21* را شماره گیری نمایید. در تنظیمات بسیاری از گوشی‌های موبایل نیز برای دایورت کردن گزینه‌هایی نیز وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها به جای کد دستوری استفاده نمایید.

جهت غیرفعالسازی سرویس انتقال مکالمه همراه اول به طور کلی می‌توانید از همان کد دستوری فعالسازی استفاده نمایید و همچنین برای لغو دایورت‌های انجام شده می‌توانید کد دستوری #002## را شماره گیری کنید یا از همان تنظیمات خود گوشی بخش تماس استفاده نمایید.

هزینه دایورت همراه اول برای خط انتقال دهنده برابر با هزینه تماس معمولی (هر دقیقه تماس برای خطوط دائمی 599 ریال و خطوط اعتباری 899 ریال) است.

به عنوان مثال در صورت تماس مشترک1 با مشترک2 و دایورت مشترک2 به مشترک3، هزینه تماس مشترک1 به 2 با مشترک1 و هزینه تماس مشترک2 به 3 با مشترک2 است. به عبارت ساده‌تر، وقتی فردی با خطی که شما آن را دایورت کرده‌اید، تماس می‌گیرد، آن فرد هزینه تماس معمول خودش را دارد و علاوه بر آن برای شما نیز بر روی خطی که آن را دایورت کرده‌اید، هزینه می‌افتد.

دایورت همراه اول به همراه اول

برای دایورت همراه اول به خط همراه اول نیز باید از کد دستوری #شماره مقصد*21* استفاده کنید.

اگر فرد دیگری به طور اشتباهی تماس‌های خط همراه اول خود را بر روی شماره شما دایورت کرده، جهت پیگیری می‌توانید با سامانه اطلاع رسانی 9990 تماس بگیرید. در صورتی که فردی تماس‌های خود را از خط اپراتور دیگری بر روی خط شما دایورت کرده باشد، باید با امور مشتریان اپراتور مربوطه تماس بگیرید.

دایورت همراه اول به رایتل

برای دایورت همراه اول به خط رایتل هم مانند باقی مواقع باید از کد دستوری #شماره مقصد*21* استفاده کنید.

اگر بعد از دایورت کردن در بالای نمایشگر تلفن همراه چیزی شبیه به فلش نمایش داده می‌شود و هیچ شماره‌ای هم نمی‌تواند با شما تماس بگیرد، بهتر است که یکبار با کد دستوری #002## سرویس انتقال را لغو نمایید و دوباره آن را فعال نمایید.

همانطور هم که در بالاتر به آن اشاره شد، هزینه انتقال مکالمه با خط انتقال دهنده و برابر با هزینه تماس معمولی است. جهت اطلاع از شماره‌ای که تماس‌های خود را بر روی آن دایورت کرده‌اید باید کد دستوری #21#* را بگیرید.

اگر هم با خطی تماس گرفتید که آن خط به خط دیگری دایورت شده بود، برای شما هزینه‌ای به جز همان هزینه معمولی مکالمه نمی‌افتد.

دایورت ایرانسل به همراه اول

جالب است که بدانید کد دستوری دایورت ایرانسل مانند کد دایورت همراه اول همان کد دستوری #شماره مقصد*21* است. ولی در ابتدا باید مطمئن شوید که این ویژگی بر روی خط شما فعال باشد.

در کنار سرویس دایورت، ایرانسل سرویسی به نام پیامگیر صوتی دارد که به شما اجازه می‌دهد که زمانی که در دسترس نیستید یا موبایلتان خاموش است، پیامهایی صوتی از دیگران دریافت کنید تا بعدا به آن‌ها گوش دهید.

برای فعالسازی این سرویس پیامگیر صوتی می‌توانید کد دستوری #1*5*4*555* را شماره گیری کنید. نکته بسیار مهم درباره این سرویس این است که برای استفاده از آن نیازی به گوشی هوشمند ندارید و تا 30 پیام 120 ثانیه‌ای را می‌تواند این سرویس در خود ذخیره نماید.

دایورت ایرانسل به رایتل

برای دایورت ایرانسل به خط رایتل نیز شما می‌توانید از کد دستوری #شماره مقصد*21* استفاده کنید. توجه هم داشته باشید که هزینه این انتقال مساوی با هزینه مکالمه معمولی برای خط شما محاسبه می‌شود.

اگر می‌خواهید صرفا در زمانی که در دسترس نیستید، از شماره‌هایی که با شما تماس می‌گیرند اطلاع پیدا کنید، می‌توانید از سرویس اعلام تماس‌های ناموفق ایرانسل استفاده کنید.

این سرویس به طور پیش فرض برای هر مشترک جدید فعال است و در صورت فعال نبودن می‌توانید از کد دستوری #2*5*4*555* استفاده کنید.

دایورت ایرانسل به خط ثابت

دایورت ایرانسل به خط ثابت نیز مانند بقیه حالت‌ها می‌توانید از همان کد دستوری #شماره مقصد*21* استفاده کنید و تفاوتی با حالات دیگر ندارد.

دایورت تلفن ثابت روی موبایل

برای دایورت تلفن ثابت بر روی موبایل نیز می‌توانید همچنان از کد دستوری #شماره مقصد*21* بهره ببرید و به سادگی عملیات دایورت را انجام دهید. برای لغو دایورت تلفن ثابت نیز می‌توانید کد دستوری #21# را شماره گیری کنید.

کد دایورت ایرانسل

کد دایورت ایرانسل همانطور که در بالاتر به آن اشاره شد برابر با کد دستوری #شماره مقصد*21* است. در کنار این سرویس نیز می‌توانید از سرویس پیامگیر صوتی و اعلام تماس‌های ناموفق ایرانسل نیز استفاده نمایید.

کد دایورت همراه اول

کد دایورت همراه اول نیز همان کد دستوری #شماره مقصد*21* است. که برای فعالسازی سرویس انتقال مکالمه همراه اول می‌توانید کد دستوری #243*10* را شماره گیری کنید. برای لغو دایورت همراه اول کد دستوری #002## نیز در اختیار شماست.

کد دایورت رایتل

برای خطوط رایتل نیز مانند باقی اپراتورها می‌توانید از کد دستوری #شماره مقصد*21* بهره ببرید.

در این مقاله سعی کردیم به نحوه دایورت همراه اول، ایرانسل، رایتل و تلفن ثابت بپردازیم. همانطور که مشاهده کردید روش انجام این کار برای همه اپراتورها تقریبا به یک شکل است و به سادگی می‌توانید از آن در شرایط مختلف استفاده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
به بالای صفحه بردن