کد دایورت همراه اول | کد دایورت ایرانسل | دایورت رایتل

در این مطلب قصد داریم کد دایورت همراه اول، کد دایورت ایرانسل و دایورت رایتل را بررسی کنیم.

کاربرد دایورت

 

کاربرد دایورت چیست ؟

تصور کنید زمانی که منتظر تماس مهمی از تلفن ثابت هستید، مجبورید باشید خانه یا محل کار خود را ترک کنید. یا منتظر تماسی بر روی یکی از سیم کارت ‌های خود هستید ولی می‌دانید که جایی که قرار است به آنجا بروید، آن اپراتور پوشش خوبی ندارد و قطعا سیمکارت شما آنتن نخواهد داشت. در این حالت چاره کار چیست؟ در این شرایط بهترین و کاربردی‌تر راه شماره گیری کد دایورت همراه اول می باشد.

دایورت گوشی

به منظور دایورت دستی تلفن همراه خود وارد قسمت تنظیمات Settings شوید. سپس به تنظیمات تماس Call Settings بروید .
گزینه خدمات تکمیلی Supplementary services را انتخاب کنید. سپس به تفکیک سیم کارت، می توانید اقدام به دایورت کردن آن کنید. با انتخاب گزینه انتقال تماس Call Forwarding چهار گزینه پیش رو خواهید داشت که بر اساس نیاز خود می توانید یکی را انتخاب کنید. در زیر با این چهار گزینه آشنا خواهید شد.

  1. Always forward: با انتخاب این گزینه و وارد کردن شماره مورد نظر، برای همیشه شماره شما به شماره مدنظر، دایورت خواهد شد.
  2. Frowrad when busy: با انتخاب این گزینه زمانیکه در حال مکالمه هستید، دیگر تماس های در انتظار نخواهید داشت، چرا که تماس های پشت خطی شما به شماره تلفن مدنظرتان دایورت خواهند شد.
  3. Forward when unanswered: زمانیکه شما قادر به پاسخگویی نیستید، با انتخاب این گزینه و وارد کردن شماره مدنظر، به شماره دیگر دایورت خواهد شد.
  4. Forward when unreachable: با استفاده از این گزینه، اگر در دسترس نباشید، به شماره مدنظرتان دایورت خواهد شد.

کد دایورت همراه اول

برای استفاده ازکد دایورت همراه اول یا همان انتقال مکالمه شما ابتدا باید آن را فعال کنید. برای این کار ابتدا باید کد دستوری #243*10* را بگیرید تا این سرویس به طور رایگان برای شما فعال شود.

پس اینکه سرویس انتقال مکالمه همراه اول با استفاده از کد دستوری بالا فعال شد، برای دایورت کردن می‌توانید کد دستوری #شماره مقصد*21* را شماره گیری کنید. همانطور که در کد دستوری مشخص است، باید شماره مقصد را در کد دستوری وارد نمایید. در تنظیمات بسیاری از گوشی‌های موبایل نیز برای دایورت کردن گزینه‌هایی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها به جای کد دستوری استفاده نمایید.

کد دایورت همراه اول

دایورت حین مکالمه

اگر تلفن شما زنگ خور زیادی داره و حین مکالمه علاوه بر مزاحمت و حواس پرتی برای شما، تماس های زیادی را نیز از دست می دهید. می توانید در حین مکالمه تماس های دریافتی را به شماره دلخواه دیگری منتقل کنید. برای این کار وارد بخش شماره گیری تلفن همراه خود شوید و کد دستوری  #شماره مقصد* *61 را وارد کنید، سپس دکمه سبز تماس را انتخاب کنید. به همین روش ساده تلفن شما دایورت خواهد شد.دایورت حین در دسترس نبودن

گاهی ممکن در موقعیتی قرار بگیرید که آنتن دهی مناسبی برای تفلن همراه شما وجود ندارد و نیاز دارید تماس ها دریافتی خود را مدیریت کنید. برای دایورت حین در دسترس نبودن وارد بخش تماس گوشی خود شوید و کد دستوری  #شماره مقصد* 67* را وارد کنید، سپس دکمه سبز تماس را انتخاب کنید.

لغو کد دایورت همراه اول

جهت غیرفعالسازی سرویس انتقال مکالمه همراه اول به طور کلی می‌توانید از همان کد دستوری فعالسازی استفاده نمایید و همچنین برای لغو دایورت‌های انجام شده می‌توانید کد دستوری #002## را شماره گیری کنید یا از همان تنظیمات خود گوشی بخش تماس استفاده نمایید.

هزینه دایورت همراه اول

هزینه دایورت همراه اول برای خط انتقال دهنده برابر با هزینه تماس معمولی (هر دقیقه تماس برای خطوط دائمی 599 ریال و خطوط اعتباری 899 ریال) است.
به عنوان مثال در صورت تماس مشترک1 با مشترک2 و دایورت مشترک2 به مشترک3، هزینه تماس مشترک1 به 2 با مشترک1 و هزینه تماس مشترک2 به 3 با مشترک2 است. به عبارت ساده‌تر، وقتی فردی با خطی که شما آن را دایورت کرده‌اید، تماس می‌گیرد، آن فرد هزینه تماس معمول خودش را دارد و علاوه بر آن برای شما نیز بر روی خطی که آن را دایورت کرده‌اید، هزینه می‌افتد.

همانطور هم که در بالاتر به آن اشاره شد، هزینه انتقال مکالمه با خط انتقال دهنده و برابر با هزینه تماس معمولی است. جهت اطلاع از شماره‌ای که تماس‌های خود را بر روی آن دایورت کرده‌اید باید کد دستوری #21#* را بگیرید.
اگر هم با خطی تماس گرفتید که آن خط به خط دیگری دایورت شده بود، برای شما هزینه‌ای به جز همان هزینه معمولی مکالمه نمی‌افتد.

رفع دایورت اشتباه

اگر فرد دیگری به طور اشتباهی تماس‌های خط همراه اول خود را بر روی شماره شما دایورت کرده، جهت پیگیری می‌توانید با سامانه اطلاع رسانی 9990 تماس بگیرید. در صورتی که فردی تماس‌های خود را از خط اپراتور دیگری بر روی خط شما دایورت کرده باشد، باید با امور مشتریان اپراتور مربوطه تماس بگیرید.
اگر بعد از زدن کد دایورت همراه اول در بالای نمایشگر تلفن همراه چیزی شبیه به فلش نمایش داده شد و هیچ شماره‌ای نمی‌تواند با شما تماس بگیرد، بهتر است که یکبار با کد دستوری #002## سرویس انتقال را لغو نمایید و دوباره آن را فعال نمایید.

دایورت رایتل

برای خطوط رایتل نیز مانند کد دایورت همراه اول می‌توانید از کد دستوری #شماره مقصد*21* بهره ببرید.

کد دایورت ایرانسل

جالب است بدانید کد دایورت ایرانسل مانند کد دایورت همراه اول همان کد دستوری #شماره مقصد*21* است. ولی در ابتدا باید مطمئن شوید که این ویژگی بر روی خط شما فعال باشد. برای لغو دایورت می‌توانید کد دستوری #21# را شماره گیری کنید. در کنار این سرویس می‌توانید از سرویس پیامگیر صوتی و اعلام تماس‌های ناموفق ایرانسل نیز استفاده نمایید.

کد دایورت ایرانسل

اعلام تماس‌های ناموفق ایرانسل

اگر می‌خواهید صرفا در زمانی که در دسترس نیستید، از شماره‌هایی که با شما تماس می‌گیرند اطلاع پیدا کنید، می‌توانید از سرویس اعلام تماس‌های ناموفق ایرانسل استفاده کنید. این سرویس به طور پیش فرض برای هر مشترک جدید فعال است و در صورت فعال نبودن می‌توانید از کد دستوری #2*5*4*555* استفاده کنید.

سرویس پیامگیر صوتی ایرنسل

در کنار سرویس دایورت، ایرانسل سرویسی به نام پیامگیر صوتی دارد که به شما اجازه می‌دهد که زمانی که در دسترس نیستید یا موبایلتان خاموش است، پیامهایی صوتی از دیگران دریافت کنید تا بعدا به آن‌ها گوش دهید.
برای فعالسازی این سرویس پیامگیر صوتی می‌توانید کد دستوری#1*5*4*555* را شماره گیری کنید. نکته بسیار مهم درباره این سرویس این است که برای استفاده از آن نیازی به گوشی هوشمند ندارید. این سرویس تا 30 پیام 120 ثانیه‌ای را می‌تواند در خودش ذخیره نماید.

هزینه دایورت ایرانسل

هزینه دایورت ایرانسل مساوی با هزینه مکالمه معمولی برای خط شما محاسبه می‌شود.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم کد دایورت همراه اول، کد دایورت ایرانسل، دایورت رایتل را به شما معرفی کنیم. همانطور که مشاهده کردید روش انجام این کار برای همه اپراتورها تقریبا به یک شکل است و به سادگی می‌توانید از آن در شرایط مختلف استفاده کنید.
در پایان ضمن تشکر از شما برای مراجعه و مطالعه مطالب سایت سیم سرویس خواهشمندیم تا در صورت نیاز به خدمات اپراتور ایرانسل، با مراجعه به سایت سیم سرویس از تمامی خدمات اعم از خرید سیم کارت، سوزاندن سیم کارت، فروش مودم و…. بدون نیاز به مراجعه حضوری بهره‌مند شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
به بالای صفحه بردن